Harika avcıları alışverişte

June 11, 2009 ŞEHİR No Comments

shoes

Nişantaşı’nın 7 harikasını açıklıyorum, karışık düzende, öncelik gözetmeden.

Hüsrev Gerede Caddesi’nin hemen girişinde sağda Uniş var. Sabah saatlerinde dereotlu pağaça, öğleden sonra pırasalı tart. Çay partisi için krik kırak derseniz o da var.

Flower ayakkabıları. PTT’nin yanında. Kapıdan girince karşıdaki sıra, bantlı gri model, 220 papel; sağdaki bölmede kafesli maviler. Kredi kartını satıcıya teslim edin, uygun elbise için indirimi bekleyin.

Eh tabii yoruldunuz. Vücudunuza destek gerek. Ona da çözüm: denizkızı teninden dondurma. Cremeria Milano’da limonlu tiramisulu 7, vanilyalı tek top 4 TL. Akşam yemeği için de bir kutu karışık almalı.

Den Cafe’de yazlık menüye girdik. Karemelize sebze ve Virgin Marry popüler seçenekler. Ama asıl aklımı çelen, biranın yanında getirdikleri kuru dut ve meyveler. Renk kırmızı, lezzet tatlı.

Beşinci sıra. İtalya’dan ithal http://www.giuseppe-zanotti-design.com/ vitrininde çingene pembesi ayakkabı, içeride çizgili çanta. Siteden bakınca düğün için aradığım topuklu şaheserler gözümün ucunda.

House Cafe’nin dut ağaçlarıyla örtülü bahçesine girerken, o egzotik koku, beni harikalar diyarına götüren. Havva’nın tenine değmiş nardis çiçeği gibi muhteşem.

Ve son sırada… Herkesin beklediği geleneksel %35 Beymen indirimi. Bugün başladı. 4 gün 4 gece. Çantalar, ceketler, vitrindeki o elbise. Kelepir kontenjanından katılmak isteyenler için son gün pazar.

12 Temmuz 2009. Pazar.

June 11, 2009 ŞEHİR No Comments

la

Yine heyecanlandım. Panter Kırtasiye’nin vitrininde gördüğüm http://www.dalvey.com/ aksesuarlar ilk nedeni. Keşke erkek olsaydım da o köstekli saate, ve gümüş çakmağa sahip olsaydım dediğim anlardan biri. Peki ya İrlandalı atalarının asi asaletini taşıyan kol düğmelerine ne demeli? Beşlik sistemde bile on numara.

Gelelim ikinci nedene. Oldukça basit. Patso’ya girip de istediğim sıkma portakal suyunun soğuk gelmesi. Üstelik söylememe de gerek kalmadı. Adam buzdolabından çıkardı portakalları, kollu aletlerden biriyle sıktı. Dört tane. Sakın yanlış anlamayın içine buz muz koymadı. Verdim 2 TL, aldım vitamin. Hem de en sevdiğim turuncu bardakta geldi.

Esas neden, esas oğlan gibi ilgi çekici. Övünç ve Tolga’nın temmuz ayında şehir hayatını canlandıracak yeni projeleri. Biliyorsunuz şu anda sizinle paylaşmak için can atıyorum. Ama tek diyebileceğim beklemede kalın. Showhow yapımı mavi posterlerini gördüğünüz yerde iki dakika durun. Solda sağa, baştan aşağı yazanları okuyun. Hadi bir de tüyo veriyim: Olay “dün gece ben ne yaptım?” pazar günlerini egemenlik altına alıyor, kurtarıyor, sizi mutlu hissettiriyor. Mekanı Santral, durumu keyif oluyorç

Olağanüstü haller, sıradan şüpheliler

June 11, 2009 ŞEHİR No Comments

irre

Renk, bağcık, rahatlık bahane. Olay topukta bitiyor. 12 cm çok iddialı, 7 olası. Bir ayakkabıyı alıp almamamın tek ölçüsü o topuğun beni kim gibi gösterdiği. Nicole Kidman olmaya biraz yardımı dokunmuşsa, hemen kap, sakın geç kalma.

İstanbul’da bu kriterlere uygun ayakkabıyı bulabilmek için Cumartesi günü dolaştım. Turuma Galata’da açılıp ünlüler kervanına katılan Paris Texas dükkanından başladım. Issa Kamara imzalı ayakkabılar ilginç, malzemesi biraz kalitesiz. Maçka üzerinden yürüyerek Nişantaşı’na vardım. Miss Sixty, Boyner, Vakko klasik seçeneklerinden ne yazık ki sonuç alamadım. Tabii ki Reassürans Pasajı’nın vitrinlerini hatmettim. Saten, parlak, kokoş, sıradan.

Düşman ayağa bakar durumunda Teşvikiyeli hanımların hepsini süzdüm. Bir iki “Ah” aldım, üç dört çelme taktım. Yok. yok. yok. Alaaddin’in dükkanı’ndan 6 TL’ye haftalık buz ihtiyacımı karşılamış olarak eve dönmekteydim ki, aklıma geldi. Düğünde nasıl fink atıcam probleminin çözümü http://www.irregularchoice.co.uk. Hazır Ayça’da Londra yolcusu, pound kurundan siparişi vermeli.

Kategoriler

TAKVİM

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
iliskiler

kelimeler 2

August 17, 2015

mücadele. Hayatımızı zorlaştıran kişi, insan, kuruluşlarla mücadele etmekten, mutlu olduklarımızın değerini unutuyoruz. Bir rakı masasında, dört dublenin sonunda, ben eşşeğim mesajlarıyla kendini gösteriyor. Kırık bardakları atarsın, kırık kalpler kaburganın ortasında ikamet ediyor.   bencil. Biraz da bencil olman lazım diyor Bencillik uçaktaki oksijen maskeleri gibi, herkesin tepesinde bekliyor. Kimise üçer beşer saldırınca, bazısına nefes alacak […]

kelimeler

August 16, 2015

  endişe. Endişe hayırsız bir duygu. ‘senin için endişelendim, neden aramadın, neden bana haber’ vermedin sorularının arkasına sığınmış bencilliğinden sıyrılıp, hayatına devam ediyor. ‘Nasılsın, herşeyi olmasa da bazı şeyleri senin için kolaylaştırabilirim’in etken halinden uzak. Edilgen, umarsız bir şey Endişe.   çıkar. Beşi ikiden çıkar O kadın baştan çıkar Seninle aramızdaki çıkar Beni hayatından çıkar. […]

göçebe

February 10, 2015

Çok yalnız hissediyorum dedim. Sana. O an beraberdik. Birini sevmenin, onun yanında olmadığı zamanlarda hüzne basmanın, bulaşık makinesinin haftada bir çalışmasının yalnızlığı var ya. İşte ondan. Diye devam ettim açıklamaya. Sen zaten anlamıştın. Kapattık konuyu. —- Yatağa yattım. Müzik. Evet bak birkaç şarkı iyi gelecek. Sıcak. Ne garip sen yanımdayken ortalama hızında seyreden ısım, sen […]

1+1=2

January 7, 2015

Hayatımız iki kişilik olsun. Bütün çabamız buydu işte… Millet danstan ayağımızı kesemedik ondan sabahı ettik diye düşündü. Biz hayallerimizin insanı şimdi o kapıdan girdi girecek diye bekledik partilerde. Gece hayatından sevgili çıkmazcılara  dönüp bir bakışımız var ki. Korkarsın. Arkadaşın arkadaşının arkadaşı varmış, ikimiz pek uygun olurmuşuz diyenlere, eski sevgiliden ayrılarak delilik ettiğini düşünenlere, o seni […]

istanbulculuk

December 3, 2014

Büyük şehrin eziyeti: en iyi olma derdi. En iyi okullardan mezun olan, yogada en iyi pozu yapan, en iyi 10 restorandan birinde yemek yiyen, en iyi işyerinde, en iyi pozisyonda çalışıp en iyi maaşı alan. Kendimize verdiğimiz değeri bununla ölçüyoruz. Düşün. Adın, yaşın, statünden sonra en iyi yaptığın şeyler soruluyor sana. Son çıkan kitapları pek güzel okurum, […]