Tatile yardım kayıtları başladı

June 13, 2009 tatil No Comments

picture-15

V8 Türkiye’ye geldi! Tamam biliyorum çok çabuk bir giriş oldu, biraz daha ağırdan alıyorum. Şu müthiş, muazzam Amerika’dan ithal sebze içeceği V8 üç haftadır Şütte içinde satılmakta. Minik, sokakta yürürken içmelik kutularda. 2 TL’ye acımadım, bir tane aldım. Kesinlikle onay veriyorum tadı da aynı. Türkiye’de çeşitli markalarca yapılmaya çalışılan sebze sularına açık ara fark attı.

Bu heyecanlı karşılaşmadan sonra dil peyniri, macar salamı, hindi füme, domates suyu ve Amerikan satatasından oluşan haftalık alışverişime 26 TL ödedim; ekmeğimi, eriğimi marketten kaptım. 16:04’te eve vardım. İçeri güneş giriyor, az da olsa neşemi yerine getiriyor. Dolap ve mutfakla olan yakın temaslarımdan sonra günlük işleri çözmek için bilgisayarın başına oturdum.

Bakıyorum herkes tatil planlarında. Dahil olduğum üç ayrı arkadaş ekibinden Çeşme, Alaçatı, Berlin, Yunan adaları konu başlıklı mailler gelmiş. Birileri evlerinde bana yer açıyor, diğerleri ucuza tatil ayarlıyor. Tam o sırada Twitter ve Facebook’tan http://www.woodpecker.com.tr/ duyurusu ekranımda beliriyor. Sağ kulvarda yoga, pilates, deniz, rafting; solda içki, Wategate, Mitte, sosis. Seçim çok zor. Yazı turayla geleceğimi kurtarabilir miyim?

Pavorotti eşliğinde limonlu lahmacun

June 13, 2009 bar, restoran No Comments

pey

Dün akşam Banker Han’ın graffitiyle yeniden inşa edilmesinin açılışındaydım. Muhteşem işler bir de Şamil var. Ama bu sonraki yazımın konusu olacak, şimdilik gecenin sonuna kaymak istiyorum.

Dokuza doğru Han’dan çıkarak Asmalı’ya yollandık. Otopark’ın önünden, tünelin parelelinden. Pictures & Stories önü yine insan kaynıyor. Biralar ve dolmalar masalara akın ediyor. İstanbul’da yaşayan yabancılar, Antakya yemeği tutkunları, 100 metre ilerideki curcunadan kaçmak isteyenler burada. Biz rakı- meze derdindeyiz. Bu yüzden yolculuğumuza devam ediyoruz.

http://www.kv.com.tr/‘de jazz tınısı, şarap; House Cafe’nin dibinde sevgilisini bekleyen çocuk. Nasıl bir kalabalık anlatamam. Pardonları dörtle çarpıp, topuklu hanımları rahatsız ederek Parantez’in yanından aşağı sokağa kıvrılıyoruz. Peymane’de brokoli turşusu, fındık lahmacun, köpoğlu. Amacımız bu. Altı kişilik ekibimiz iki saat içinde dokuza katlanıyor. Bir Tekirdağ Trakya Serisi gidiyor, ikincisi geliyor. Peymane’nin eklektik tabakları tarafımızca pek beğeniliyor. Bir dediğimiz iki edilmiyor, herkes roket hızında çalışıyor. Aralarda Adio Mamma’nın saz ekibi bizi de şenlendiriyor. Çiçekçiden 3 gül, kazı kazandan gelecek hayalleri seçiliyor. Güller kokmaz, bize bir 10000 TL çıkmaz.

Saat 12:15’te birer bira shot ardından 391 TL hesap, adam başı 50 TL olarak kartlardan çekiliyor. ‘Hadi gidelim’lerle ‘dur iki dakika bekle’ler havada çarpışıyor. 60 saniye sonunda biralar dikiliyor, bahşiş bırakılıp, çantalar toplanıyor. Aman bir şey unutulmasın diye herkes birbirini kolluyor. 12:30 itibariyle Otto gürühuna yancı olunuyor. Biralar 7 TL, patlamış mısırcı şahane.

Soda'nın içine popüler moda

June 13, 2009 ŞEHİR No Comments

blisskiss-copy

Sözde Galatalıyım. Dünyadan haberim yok. Camekan Sokak köşesinden kıvırılıp aşağıya Avusturya Lisesi’ne doğru uzayan yolda Adam&Eve diye bir dükkan açılmıştı. Paris&Texas’ın kurucuları tarafından. Bunu biliyorduk. İçinde Fas’tan gelme terlikler, ketenden yapma elbiseler, bir de Suriye’den ithal kolyeler satardı. Uzun zamandır uğramamıştım ama hiç değilse varlığından haberdardım. Dün akşamüstü bakındım. İçeriyi turist basmış. Geleneksel elbiseler aldıklarını düşünerek neşelenmekteler. Hiç dokunmadım.

Çıkınca bir baktım, karşıda yeni bir mekan. Kapısında köpek, vitrininde çantalar. İsim Soda Pop. “Aa ne zaman açıldınız yeni mi?” soruma, 3 ay oldu diye cevap verdiler. Kesinlikle benim ayıbım. Bütün sorumluluğu üzerime alıyorum. Ne dükkanmış! Bir kere daha önce hiçbir yerde görmediğim Bugga çeşitleri var. Daha sade, daha elegan. Vitrindeki kırmızı ruganlara bayıldım. İçeri doğru ilerledikçe durum daha da şahane. Fringe logolu çantalarla http://www.blisskiss.biz marka olanlar güzellikte yarışmakta. Elbiseler de beni asi kızla, karlar prensesi yapacak arasında bir yerlerde dolanmakta. Ya o panoya asılı keçeden iğnelere ne demeli?  Enfes, nefis, harika. Çantalar 100 TL civarında, iğneler 5-15 arasında.

Kategoriler

TAKVİM

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
iliskiler

kelimeler 2

August 17, 2015

mücadele. Hayatımızı zorlaştıran kişi, insan, kuruluşlarla mücadele etmekten, mutlu olduklarımızın değerini unutuyoruz. Bir rakı masasında, dört dublenin sonunda, ben eşşeğim mesajlarıyla kendini gösteriyor. Kırık bardakları atarsın, kırık kalpler kaburganın ortasında ikamet ediyor.   bencil. Biraz da bencil olman lazım diyor Bencillik uçaktaki oksijen maskeleri gibi, herkesin tepesinde bekliyor. Kimise üçer beşer saldırınca, bazısına nefes alacak […]

kelimeler

August 16, 2015

  endişe. Endişe hayırsız bir duygu. ‘senin için endişelendim, neden aramadın, neden bana haber’ vermedin sorularının arkasına sığınmış bencilliğinden sıyrılıp, hayatına devam ediyor. ‘Nasılsın, herşeyi olmasa da bazı şeyleri senin için kolaylaştırabilirim’in etken halinden uzak. Edilgen, umarsız bir şey Endişe.   çıkar. Beşi ikiden çıkar O kadın baştan çıkar Seninle aramızdaki çıkar Beni hayatından çıkar. […]

göçebe

February 10, 2015

Çok yalnız hissediyorum dedim. Sana. O an beraberdik. Birini sevmenin, onun yanında olmadığı zamanlarda hüzne basmanın, bulaşık makinesinin haftada bir çalışmasının yalnızlığı var ya. İşte ondan. Diye devam ettim açıklamaya. Sen zaten anlamıştın. Kapattık konuyu. —- Yatağa yattım. Müzik. Evet bak birkaç şarkı iyi gelecek. Sıcak. Ne garip sen yanımdayken ortalama hızında seyreden ısım, sen […]

1+1=2

January 7, 2015

Hayatımız iki kişilik olsun. Bütün çabamız buydu işte… Millet danstan ayağımızı kesemedik ondan sabahı ettik diye düşündü. Biz hayallerimizin insanı şimdi o kapıdan girdi girecek diye bekledik partilerde. Gece hayatından sevgili çıkmazcılara  dönüp bir bakışımız var ki. Korkarsın. Arkadaşın arkadaşının arkadaşı varmış, ikimiz pek uygun olurmuşuz diyenlere, eski sevgiliden ayrılarak delilik ettiğini düşünenlere, o seni […]

istanbulculuk

December 3, 2014

Büyük şehrin eziyeti: en iyi olma derdi. En iyi okullardan mezun olan, yogada en iyi pozu yapan, en iyi 10 restorandan birinde yemek yiyen, en iyi işyerinde, en iyi pozisyonda çalışıp en iyi maaşı alan. Kendimize verdiğimiz değeri bununla ölçüyoruz. Düşün. Adın, yaşın, statünden sonra en iyi yaptığın şeyler soruluyor sana. Son çıkan kitapları pek güzel okurum, […]