Kalkış izni beşte çıktı

June 22, 2009 ŞEHİR No Comments

picture-23

Hava alanlarına neden iki saat önce gidildiğini öğrendim. Meğer kontuarlar o zaman açılıyormuş. Yurtdışı uçuşlarında Türk Hava Yolları’nı kullanan biri olarak 11:15’te gerçek bana çarptı. X-ray’den geçip, E kaça gideceğime baktığım anda. Ekran bomboş. 11:55’e kadar check-in’e giremeyeceğim haberini danışma verdi. Ne yapalım biz de Ata karnelerini damgalatmak üzere Gümrüğe yollandık. Herşey çok ilerlemiş, Aşk-ı Memnu sabah kuşağına geçmiş. Beş dakikada, eşyalara bile bakmadan işlemleri tamamladılar. Böyle memura saygımız sonsuz.

Bu sabahki ilk turumda Röyksopp ekibini bıraktığımda. Esas adamları almak için Havaş’a vardığımda bir şaşkınlık daha. Otobüsler 15 dakikada bir kalkıyor, kimse kaldırımda bekleme yapmıyor. Yıllardır havaalanı çıkışında devasa panoları bulunan http://www.balizza.it/ ‘in yeni sezon mallarını incelemem için zaman kalmıyor. Zaten hiç anlamadım bu markanın annesi Türk babası Rus mu? Dedesi İtalyan, dayısı Türk mü?

Basıyor şöför gaza, varıyor Hazal Talimhane’ye. İki kahve, dört lokum. Muhteşem üçlü yola hazır. Uçakları 30 dakika önce kalktı. Bir de detay açıklamam var: tanışmak isteyenler Amsterdam’a yollansın. Svein, Torjorn, Ole orada.

One Love gitti, neşemiz bitti

June 22, 2009 müzik, ŞEHİR No Comments

star

Yine pazartesi. Ne çabuk geldi. Bu seferkinde keyifli bir yorgunluk var. Çünkü haftasonu müzikle geçti. One Love’ı backstage bölümünden izlemiş biri olarak durum raporunu veriyorum. Merak edenlere.

Cumartesi 8000, pazar 10000 olmak üzere toplamda 18000 kişi Santral’e geldi. Otoparkta içkiler açıldı, börekler kesildi. İçeri girmeden birer shot tekila dikildi. Pazar gününün katılım oranı geçen yılın üzerinde. Demek ki Balkan havası olmadan da bu iş olurmuş.

Röyksopp (özellikle belirtmek istiyorum y s’den önce okunuyor) şahane. Kendi kendine takılan gitarist sahneye çıkınca muhteşem. 15 kutu eşya, Ata karneleri, bir profesyonel menejer, az alkol, hiç sigara, çimlerin üzerinde takılan tipler. Kuzey ülkelerinin farkı burada çıkıyor.  Az konuşup, çok iş yapıyorlar. Evet biraz da rüküşler. Ama bütün hitleri çaldılar, bizi memnun ettiler. İmzaları verdiler, teşekkürleri ettiler. Londra uçağına binip gittiler.”http://www.starsailor.net/ da kimmiş?” diyenler oldu. Büyük hata. Adamlar 19:30’da sahneye çıktı. Milletin ağzına müziği bastı. “Aaaaa ben bu şarkıyı biliyorum.” “Aaa bunu FG çaldı.” “Aaa tamam Facebook’ta videosu vardı.” İngilizler, içmeyi severler, partiye otelde devam ettiler.

Yasemin Mori bir deli, Portecho her zamanki gibi, Kim ki O t-shirtleri kapış kapış gitti. Efes biralı mojitolar, kokusu olmayan köpükler, anahtarlıklar, rengarenk bileklikler dağıttı. Arkadaki sahnede Air Star, Lokal Anestezi takıldı. Langırt alanları hiç boş kalmadı. Ayılanlar, bayılanlar, uyuyanlar, düşenler sayesinde bu festival de büyük sükse yarattı. Seneye Jamie Lidell, Franz Ferdinand ve yeniden Morrisey. İsteklerimiz bunlar. Bahisleri açınız.

Tozlar perisi Godot'yu beklerken

June 22, 2009 Takı No Comments

toz

Kumandayı arıyordum. Gazete, fotoğraf, küllük, sigara, bardak yığınının arasında. Kartvizit bana gülümsedi. 2 cm eninde, 5 cm boyunda yeşil bir tabaka. Ve o anda sahne aklıma geldi. İstanbul Design Week açılışı. Perşembe akşamı. Saat 19:26. Artık serginin sonuna gelmiş, bacaklarım biraz dinlenme talebinde bulunmuştu ki, camekanın içinde köpükten yüzükler karşıma çıktı. Hemen yanında da şaheserlerin yapımcısı.

Önce küpelere olan ilgisizliğim ve yüzüklere duyduğum aşk konusunda ufak bir sohbet yarattık. Sonra koleksiyonun devamını nerede bulacağımı öğrendim. İlgilenenler için veriyim hemen:Poyracık sok. 7/1 Topağacı. O sırada etrafta meraklı kadınlar toplandı. Kaşıkçı elmasına bakan tursitler gibi http://tozdesign.com/tr/ camekanlarına kitlendi. Çingene, vazoda çiçek, kızlar erkekler. İlle seçim yap deseler ilk üçe girecekler.

Kategoriler

TAKVİM

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
iliskiler

kelimeler 2

August 17, 2015

mücadele. Hayatımızı zorlaştıran kişi, insan, kuruluşlarla mücadele etmekten, mutlu olduklarımızın değerini unutuyoruz. Bir rakı masasında, dört dublenin sonunda, ben eşşeğim mesajlarıyla kendini gösteriyor. Kırık bardakları atarsın, kırık kalpler kaburganın ortasında ikamet ediyor.   bencil. Biraz da bencil olman lazım diyor Bencillik uçaktaki oksijen maskeleri gibi, herkesin tepesinde bekliyor. Kimise üçer beşer saldırınca, bazısına nefes alacak […]

kelimeler

August 16, 2015

  endişe. Endişe hayırsız bir duygu. ‘senin için endişelendim, neden aramadın, neden bana haber’ vermedin sorularının arkasına sığınmış bencilliğinden sıyrılıp, hayatına devam ediyor. ‘Nasılsın, herşeyi olmasa da bazı şeyleri senin için kolaylaştırabilirim’in etken halinden uzak. Edilgen, umarsız bir şey Endişe.   çıkar. Beşi ikiden çıkar O kadın baştan çıkar Seninle aramızdaki çıkar Beni hayatından çıkar. […]

göçebe

February 10, 2015

Çok yalnız hissediyorum dedim. Sana. O an beraberdik. Birini sevmenin, onun yanında olmadığı zamanlarda hüzne basmanın, bulaşık makinesinin haftada bir çalışmasının yalnızlığı var ya. İşte ondan. Diye devam ettim açıklamaya. Sen zaten anlamıştın. Kapattık konuyu. —- Yatağa yattım. Müzik. Evet bak birkaç şarkı iyi gelecek. Sıcak. Ne garip sen yanımdayken ortalama hızında seyreden ısım, sen […]

1+1=2

January 7, 2015

Hayatımız iki kişilik olsun. Bütün çabamız buydu işte… Millet danstan ayağımızı kesemedik ondan sabahı ettik diye düşündü. Biz hayallerimizin insanı şimdi o kapıdan girdi girecek diye bekledik partilerde. Gece hayatından sevgili çıkmazcılara  dönüp bir bakışımız var ki. Korkarsın. Arkadaşın arkadaşının arkadaşı varmış, ikimiz pek uygun olurmuşuz diyenlere, eski sevgiliden ayrılarak delilik ettiğini düşünenlere, o seni […]

istanbulculuk

December 3, 2014

Büyük şehrin eziyeti: en iyi olma derdi. En iyi okullardan mezun olan, yogada en iyi pozu yapan, en iyi 10 restorandan birinde yemek yiyen, en iyi işyerinde, en iyi pozisyonda çalışıp en iyi maaşı alan. Kendimize verdiğimiz değeri bununla ölçüyoruz. Düşün. Adın, yaşın, statünden sonra en iyi yaptığın şeyler soruluyor sana. Son çıkan kitapları pek güzel okurum, […]