Kanlı Nigar Kırıntı'ya karşı

June 26, 2009 bar No Comments

lala1

Yediden sonra Bloddy, öncesinde Virgin Marry. Sudan sonra en çok içtiğim içki. Bu yüzden İstanbul’da bu iş nerede iyi yapılıyor araştırmalarını sıklıkla yaparım. Her yeni gittiğim mekanda mutlaka ısmarlarım. Kendileri arkadaşım, ayıp da olmasın ama Otto, Babylon bu işi kıvıramıyor. Ya acısı fazla kaçıyor, ya da limonu eksik. Corridor, Den Cafe, Leb-i Derya kesinlikle muhteşem. Kereviz sapı ekleseler sınıfı 100’le geçecekler. Olay zaten mekanda değil barmende.

Az önce Kırıntı‘ya uğradım. Güneş tepemizdeyken Virgin’inden ısmarladım. Onda dokuz başarı puanı. Limonu, acısı, Worchestire sosu yerinde. Acıkanlar için özel menüde Sloppy Joes, karides pane, chili bowl, Frankfurter, mantarlı krep, meksika salata ve Tiramisu. Ortalama fiyatlar 20 TL. Porsiyonlar üç kişilik.

Bunları şundan anlattım. Üşenmeyin. İş çıkışı Nişantaşı’na bloddy marry’e gelin. Yarınki parti için Ela Cindoruk ve Nazan Pak’ın dükkanından bir yüzük beğenin (Teşvikiye dolmuşlarının sokağında), Machka’nın %50 indirimine girin, canınız çekerse Zazie’de bir de mojito için. Sonranın planı belli. G-Mall’da ‘Yeniden 17’. Seans 21:00. Popkorn hazır.

M.S (Michael'den sonra)

June 26, 2009 müzik, restoran No Comments

picture-19

Meşhur düğün bitti. Ayakkabılar Nine West (%50 indirimli) elbise Miss Sixty. Saç havada, gözler ileri. Son anda küpeler için Yargıcı Accessories reyonundan yardım aldım. Dış görünüş tamam. 

Feriye‘ye vardık. 19:30. Önce denize nazır beyaz şarap içildi. Sonra yemekler geldi. Dana eti, patlıcan, patates salatası, sebzeli lazanya süper ötesi. Sürekli peşimizden koşan fotoğrafçı, elinde videosu takılan kameraman, tepsilerle dolaşan garsonlar olağan şüpheliler.  Gelinle damat, kaynanayla kayınpeder, teyzeler, dayılar herkes memnun.

Düğün çok zor iş. Birini takılardan sorumlu bakan, anneyle babayı kapıya bodyguard, arkadaşları müziklerle ilgilenen eleman yapsanız bile, yine de 200 kadar kişiyi tek tek öpmek, açılış dansını kusursuz halletmek, büyüklerin hatırlarını sormak, küçüklerin gözlerinden öpmek, topuklu ayakkabı giymek, en sonunda gidenlere bir de veda etmek durumundasınız. Bunları yaparken, makyajınızın bozulmamasına, hayatınızda bir kere giyeceğiniz o beyaz elbiseninin yerlerde sürünmemesine, kirlenen etek kısmın size dert olmamasına dikkat etmeniz gerek. Çiçek atma seansı gelince hazır olun. Kesinlikle arkanıza bakmayın, kızlar arasında şiddet olaylarının en sık yaşandığı zamanın nedeni siz olmayın.

Hiçbir düğünden farkımız yoktu. Anne ağladı, en yakın arkadaş ağladı, kayınvalide ağladı. Biz kız tarafıyız, klasımızı bozmadan pistte yerimizi aldık, slow şarkılar bitip, oyun havası çalınca. Efelendik, halaylandık. 12’de per perişan sandalyeye serildik. Serdar Ortaç’tan hemen sonra Micheal Jackson başlayınca. Eğer birkaç saat sonra öleceğini bilsek, ayakkabıları atar bir Moonwalk çakardık. Bilemedik Micheal, yıldızlar içinde yat.

Plastik rüyalar

June 26, 2009 ŞEHİR No Comments

la3

İşte budur. Plastik. Bardak, kolye, küpe, tabak derken sonunda ayağa düştü. Hakkaten diyorum. Ayakkabılar bu yaz plastik. Üstelik renkleri muhteşem. Şekiller fantastik.

Önce Marc by Marc Jacobs’ta gördüm. Dedim ki bu kesin moda olacak. Sonra başladım araştırmalara. Acaba plastik konusunda otorite marka var mı? Var tabii ki olmaz mı? Modanın öncüsü Melissa. Doğum yeri Brezilya.

Melissa inanılmaz. Vivienne Westvood, Zaha Hadid gibi ünlüler çoktan onun için özel tasarımlar yapmış. Biz duyumları almakta geç kalmışız. İngiliz ünlüsü J. Maskrey’nin yaptığı NightSky gece kontenjanından, kendi şahaserleri Mistery  gündüz şıklığından sokakları kuşatmakta. Temmuz’da Vinyl, Ağustos’ta Campana.

Melissa İstanbul’da Billstore’da. Onlarca çeşidiyle beklemede. Benden söylemesi, sizden ikon olması.

Kategoriler

TAKVİM

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
iliskiler

kelimeler 2

August 17, 2015

mücadele. Hayatımızı zorlaştıran kişi, insan, kuruluşlarla mücadele etmekten, mutlu olduklarımızın değerini unutuyoruz. Bir rakı masasında, dört dublenin sonunda, ben eşşeğim mesajlarıyla kendini gösteriyor. Kırık bardakları atarsın, kırık kalpler kaburganın ortasında ikamet ediyor.   bencil. Biraz da bencil olman lazım diyor Bencillik uçaktaki oksijen maskeleri gibi, herkesin tepesinde bekliyor. Kimise üçer beşer saldırınca, bazısına nefes alacak […]

kelimeler

August 16, 2015

  endişe. Endişe hayırsız bir duygu. ‘senin için endişelendim, neden aramadın, neden bana haber’ vermedin sorularının arkasına sığınmış bencilliğinden sıyrılıp, hayatına devam ediyor. ‘Nasılsın, herşeyi olmasa da bazı şeyleri senin için kolaylaştırabilirim’in etken halinden uzak. Edilgen, umarsız bir şey Endişe.   çıkar. Beşi ikiden çıkar O kadın baştan çıkar Seninle aramızdaki çıkar Beni hayatından çıkar. […]

göçebe

February 10, 2015

Çok yalnız hissediyorum dedim. Sana. O an beraberdik. Birini sevmenin, onun yanında olmadığı zamanlarda hüzne basmanın, bulaşık makinesinin haftada bir çalışmasının yalnızlığı var ya. İşte ondan. Diye devam ettim açıklamaya. Sen zaten anlamıştın. Kapattık konuyu. —- Yatağa yattım. Müzik. Evet bak birkaç şarkı iyi gelecek. Sıcak. Ne garip sen yanımdayken ortalama hızında seyreden ısım, sen […]

1+1=2

January 7, 2015

Hayatımız iki kişilik olsun. Bütün çabamız buydu işte… Millet danstan ayağımızı kesemedik ondan sabahı ettik diye düşündü. Biz hayallerimizin insanı şimdi o kapıdan girdi girecek diye bekledik partilerde. Gece hayatından sevgili çıkmazcılara  dönüp bir bakışımız var ki. Korkarsın. Arkadaşın arkadaşının arkadaşı varmış, ikimiz pek uygun olurmuşuz diyenlere, eski sevgiliden ayrılarak delilik ettiğini düşünenlere, o seni […]

istanbulculuk

December 3, 2014

Büyük şehrin eziyeti: en iyi olma derdi. En iyi okullardan mezun olan, yogada en iyi pozu yapan, en iyi 10 restorandan birinde yemek yiyen, en iyi işyerinde, en iyi pozisyonda çalışıp en iyi maaşı alan. Kendimize verdiğimiz değeri bununla ölçüyoruz. Düşün. Adın, yaşın, statünden sonra en iyi yaptığın şeyler soruluyor sana. Son çıkan kitapları pek güzel okurum, […]