Home » ŞEHİR » Currently Reading:

Mahalleye turist çıktı…

January 30, 2011 ŞEHİR No Comments

House Cafe Corner’da kahve, kış çayı, latte, capuccino içiyorum. Bazen bu sırada, bazen seçmece. Güne başlamak için. Eskiden mantarlı yumurtasından da yerdim ama menüden kaldırmışlar. Neyse. O “hayatımızdan uçup gidenler” başlıklı yazının konusu.

Kalabalıklar belli. Nişantaşı sokaklarının olağan şüphelileri. Medica’dan tahlilleri almaya gelmiş kadın. Bir adet kedi. Spor fanatikleri. Patatesli omletini öğleden sonra ikide yiyen adam, karşısında döpiyesiyle salatasını çatallayan kadın. Sadece pazartesileri gelen çift. Bir önceki gecenin kalıntılarından kurtulmak için espresso siparişi veren oğlan. Ekranlardan tanıdıklarımız. Yüksek sesle konuşan kız. Bu oturanlar ne iş yapar? Kırklı yaşların ilk, son ve gelecek demleri…

Şu bilgisayarı önünde, yandan gelip geçene bakan, uzun masanın sağındaki konuşmayı dinleyen, telefonu genellikle sessizde unutan da ben. Şapkalı olan değil, pembe gözlüklerim var.

Ofisime beklerim diyorum arayanla sorana, ve bazı günler, hele ki bir gece öncesi Kiki, Nu Pera, Minimüzikhol, Lux istikametlerinden  geçip de Alka Seltzer çok yaşa noktasında bitmişse, müdavim olmanın avantajlarını kullanarak yanımda oturan iki adamı vetolamak istiyorum. Mercedes’ten aşağısı kurtarmaz, şapkanız da pek yakışmış, bak bu da falancanın eski sevgilisi beş para etmez, Tophane’ye Mimar Sinan’lı kırolar düşmüş dedikleri noktada.

Paralel evren, Mars’ta hayat… Artık lütfen icat olun. İnsanlık yapamıyorsa kendi kendinize.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: