Home » BERLİN » Currently Reading:

Kreuzberg’e bir iki!

June 18, 2011 BERLİN No Comments

Hata ettik. İki buçuk yıl önce, Berlin’e ilk geldiğimizde Neukoelln‘den ev almalıydık diyor Jordana. Animated Zeug onun ve Giorgio’nun ortak projesi. Berlin’de yaşıyorlar. Fransızca, İtalyanca, Almanca konuşuyorlar. Animasyon filmleri yapıyorlar, belgesellerde çalışıyorlar.

Dün gece on ikiyi on geçe evden çıkıp U8 (U-Bahn, sekizinci hat) ile Herman Platz durağına gitmemize,  sokaklarda Ele Güne Karşı Yapayalnız söylememize, Wesser ve Reuter köşesindeki Pizza a Pizza‘nın önünden uzanan aralıklar boyunca yürümemize, sokaklarda dans etmemize neden o. 48 Stunden Neukoelln festivali var dedi.

Jordana aslında Türk. Sen ismini görünce yabancı sanmışsındır. New York’ta film okuduktan sonra Berlin’e yerleşti. Zorluklarını anlatıyor bu şehrin. Şu anda Berlinliler dans ediyor, insanlar mutlu. Hamburg’dan trene binip de buraya geldiklerine bakma. Aslında ıssız Berlin diyor. İçinde yaşayınca. Anlıyorum. Köpek sesleri dördüncü kattaki odamdan duyulan tek gürültü.

Dolanıyoruz. Avlular arasında gizli partiler arıyoruz. Yağmur çiseliyor. Taksiye biniyoruz. Evin köşesine kadar 15 Euro. Cem Grill’de döner tabağı. Yeşilliklerin üzerinde bakteri varmış diye yemiyoruz. Saka, Pınar ya da Erikli sularından birini içiyoruz. Cuma bitti.

Cumartesi. Şimdi uyandık. Hava yağmura çalıyor. Arena taraflarına akşamüzeri gidelim diye düşünüyorum. Kalk Hazal. Daha gezilecek çok galeri, keşfedilecek tonlarca duvar, tanışılacak insanlar var.

Hazal’ın notu: 48 Hours Neukölln bu gece de devam ediyor. Bütün dükkanlar açık. Berberlerde DJ kabinleri var, galeriler neme lazım diye tabloların üzerine örtmüş. Hani buralardaysan, kaçırma.

Hazal’ın diğer notu: İlker kimdi ya?

Kategoriler

TAKVİM

June 2019
M T W T F S S
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: