Home » BERLİN » Currently Reading:

Çok Gezenler Kulübü Görlitzerstrasse’de yaşıyor!

June 20, 2011 BERLİN No Comments

Bir bilene danış diye boşuna demiyorlar. On kere gidip de Doğusundan Kreuzberg’ine kadar itinayla her sokağını dolaşmayı başardığım şehirde bu kez bambaşka, herkesin İngilizce konuştuğu, modern Alman mutfağı olarak ekşili köftenin servis edildiği, mekanın ortasında sandalyeleri olmayan masanın durduğu başka sokak keşfettim: Görlitzerstrasse. Kısaca tanıyalım.

Kalabalık posterlerin arasındaki minik figürlere bakarsan Berlin’de sanatçı olmak için galeriye gerek olmadığını anlıyorsun. Graffiti, resim, heykel, fotoğraf duvarda!

Erken gidip yiyemesem de Nest‘de doldur tabağını, aç internetini brunch zevki varmış. Gipfeltreffen‘in (Görlitzerstrasse, 68) kahveleri güzelmiş, keklerini bir kez yersen Berlin’i terk edemezmişsin.

We Children from Bahnhof Zoo filminde, Eroin ismiyle Türkçe’ye çevrilip hepimizin on iki yaşlarımıza kasteden kitabında,  Christiane F.’in hayatını anlattığı  yerlerden Edelweiss parkı ve çevresi skateboardcıların ve sokak müzisyenlerinin performans alanıymış. Hava güzelse de herkes bikinilerle takılır, kokteyllerini yudumlarmış.

Hazal’ın notu: Nedir bu Çok Gezenler Kulübü, üyelik nasıl işler, kimlik lazım mı diye soranlar var. Cevap vereceğim. Önce Berlin’den video, fotoğraf, yazıları bir kendini göstersin. Sonra toplanıyoruz!

Kategoriler

TAKVİM

June 2019
M T W T F S S
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: