Home » ŞEHİR » Currently Reading:

Benim Caz Festivallerim

June 30, 2011 ŞEHİR No Comments

Yaş kaç? On dokuz. Ne işle meşgulsünüz? Öğrenciyim. Konu? Fotoğrafçılık. Üç cümlede neden rehberlik için doğru aday olduğunuz anlatın. Müzik benim de ruhumun gıdası, adam idare etmeyi bildiğim söylenir, her yere girmeme yarayacak o sahne arkası kartını verin, kırk yıl festivallerinizin kölesi olayım. Tamam. İşe alındın. Sene 2000. On bir yıl olmuş. Ben Mccoy Tyner’ın menejerinin peşinde çömez gibi dolaşalı, Tori Amos’a kilim almak için pazar günü dükkan açtıralı, Joan Baez’ı Ortaköy’de bir balkonda, Offspring’I evimin terasında göreli, Jane Birkin’In Charlotte’tan olma torunu için sünnet elbisesi alma telaşına düşeli, Dezoryantel giye bir grupla bir hafta İstanbul’da eğleneli. Hikaye bitmez. Ne bende, ne o zamanlar her konseri beraber gittiğimiz rehber kümesinde. 2011. Artık çalışmıyorum festivallerde. Karta kaçtım. Kart’a da kaçtım. (Şu her konsere girmeme imkan veren plastik, dikdörtgen nesneden bahsediyorum.) Gençlere, biraz da kıskanarak yerimi, bıraktım. Devir teslim töreni de yok ama. Caz Festivali’ne davetli kontenjanından alınıyorum (çok yaşa sen Ayşe!) . Haziran’ın 24’ündeyiz (100 yaşını gör anne!!). Seçimleri yaptım. Liste tamam. Eğer yeni bir yolculuk rotası çıkmazsa bu konserleri kaçırmam!

 1. Üç efsane, Marcus Miller, Wayne Shorter ve Herbie Hancock Tribute to Miles konseri için 7 Temmuz Perşembe @ Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu
 2. Rehberliğini de yapmış olup, hayranı olduğum, denizler altında ölen adam Esbjörn Svensson’un bir albümünden adını alan Strange Place For Snow 9 Temmuz Cumartesi Tersane Sahnesi’nde tuhaf bir şeyler yapacak.
 3. Folk, pop ve elektronik müzik sanatçısı Patrick Wolf 14 Temmuz Perşembe İstanbul Modern’de. Viyola, ukulele, piyano gibi birçok enstrümanı bir arada kullanma kabiliyetine sahip.
 4. caz.iksv.org sayfasına girip de Eauropean Jazz Club bölümüne bakarsan 123 feat Arve Henriksen; Selen Gülün Trio ve daha başkaları karşına çıkacak. Seç beğen al modeli.
 5. Tünel Şenliği. Diğer adıyla festival içinde festival. 2 Temmuz Cumartesi 18:00’de Tünel meydanında başlayacak. Sahnede keşfedip de bayılacağınız isimler o kadar çok ki sayamıyorum.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

  ARAMA

  Duvar

  Previous Next All

  » Cevap bırakın
  Comment on this Article: