Home » paris » Currently Reading:

Paris. Gece.

July 17, 2011 paris No Comments

Paris’te gece dışarı çıkmaya karar verirsen yapman gereken tek şey var. Mahalle barlarında kalacaksın. Mahallenin sınırını da oturduğun binayla aranda en fazla 1 km olacak şekilde belirliyorum. Yoksa a. Clichy’nin unutulmuş köşelerinde son metroya yetişmek için misafirliği erken kesmek zorunda kalacak b. Son anda bozulan metro yüzünden kendini beklemediğin bir sokakta bulacak c. Gelmeyen taksilere küfredip gittiğine gideceğine pişman olabilecek. d. Hepsi gerçekleştiğinde eve iki saatte varabileceksin. Üstelik bir de buna gecenin köründe bozuğu olmayan taksi şöförüyle beş on sokak ekstra dolaşma durumu ekleniyor.

Ama Paris’teyim. Bak yağmur da durdu, yarın Seine kenarında Paris Plage’a gideriz inşallah gibi iyimser durumları düşününce, bir de merdivenler ve kulvarlar arasında gidip gelirken duvarlarda hayat var mı diye bakındığımda, posterlerden şunlar öğrenilebiliyormuş.

1. 26-28 Ağustos tarihleri arasında Rock En Seine Festivali var. Deftones, Foo Fighters, Arctic Monkeys sana selam söyledi. Gelsin, görüşelim dedi.

2. Fred Louf’un yönettiği J’aime Regarder Les Filles filmi yeni vizyona girmiş, pek popülermiş. Zaten aman diyim Paris’te yabancı film görmeyin, altyazı yerine kötü dublaj oluyor.

3. Mama Mia ve Hair müzikalleri sahnelerde, Miro‘nun heykellerini göreceğimiz sergi bitmek üzereymiş.

Gece notu: Her ne kadar artık eski havasından çıkmış da olsa Moulin Rouge, büyüklere oyuncaklar meydanı Pigalle, her saat başı bir revünün olduğu Clichy hala ışıklı. Kadınlar dans ediyor, daha yukarı katlara çıkınca işin rengi de değişiyor.

Kapı not: 34A89, 928D7 model, sayılardan ve harflerden oluşan kapının kodunu unutma, yan sokakta yatak atmış Sans Domicile (Evsiz) lerin yanına kıvrılırsın.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: