Home » ŞEHİR » Currently Reading:

30 ve…beklentisi yok

July 27, 2011 ŞEHİR No Comments

Aslında hep bunu anlatıyorum. Boşanma sonrasında romantik ilişkiler. Romantik olmayan ilişkiler, kariyerine yaklaşımın, evinle uğraşma halin, ıvır-zıvır işlerin, kendinle ilişkin, her şey değişiyor, tamam ama, romantik ilişkilerdeki  değişim daha fazla göze batıyor. Büyüyen bağlanma korkusunu anlattım zaten. Anlatmadığım kısmı şu: Arayışta olma hali bitiyor. Sen öyle yaşamasan da, evlenmeden önce, öyle bir durum oluyor. Ailen, arkadaşların bir noktada, biriyle evleneceğini düşünüyor. Sen de içten içe “böyledir herhalde bu işler” diyorsun. Boşandıktan sonra yani aslında evliliğin ne olduğunu deneyimledikten sonra, hele benim gibi, sevmediysen bu deneyimi, bir rahatlıyorsun ki anlatamam. Hayatına gelen her insana, olduğu gibi bakıyorsun, kafanın arkasında “bunda o potansiyel var mı, yok mu” sorusu olmuyor. “Ha, işte, bu böyle biri, pek eğlenceli, bu da gelir bu da geçer, ben şu anı güzel güzel yaşayayım da” ruh halinde oluyorsun daha ziyade.  Yani, ben, basbayağı anları yaşayabilen biri haline geldim. Çok sevinçliyim.

Bu hafta her günü aynı adamla geçirdim. Bir ara, “korksam mı, aman neler oluyor, bak, ya bu bir ilişkiye dönüşürse” diyecek oldum, sonra anın içinde kalmak, sormamak-sorgulamamak-sorunsallaştırmamak daha rahat geldi. Denemekte fayda var.

Bunun dışında bir de Karaköy’üm lokantasını denemekte fayda var. Karaköy’de Bankalar Han’ın 6. katında. Fiyatları pek uygun, manzarası pek hoş, yemekler ımmmhhh. Tek sorun o ki, içki var ama sigara içilmiyor. Ben zorlanıyorum. Ama yemekler o kadar güzel ki, yine giderim, katlanırım diye düşünüyorum.

Başka da yeni bir yere gitmedim. Aptal aptal sokaklarda dolandım. Paul Simon konserine gittim. Cihangir Parkında bir kadıncağıza dört köpeğin aynı anda saldırmasına şahit oldum. O çığlıkları unutmam herhalde bir süre. Yeni insanlarla tanıştım. Böyle yani, güzelmiş bu hayat. Sonra, “bu anları yaşama işi olmuyormuş, insanın kalbi kırılıyormuş, canı acıyormuş” diye yazdığımda da, okursun işte, “ha ben de bunu diyecektim de dilimi tuttuydum” dersin, sonra beraber bir şişe kırmızı şarap içeriz, olmaz mı?

– nazlı

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: