Home » ŞEHİR » Currently Reading:

Otuz

July 30, 2011 ŞEHİR No Comments

Bak böyle dolu dolu yazınca, beynimin içinde de tekrar edince önemli bir şey oldu. Otuz.  Bir kere daha geveledim. Tam olarak yarattığı tepkiyi anlayabilmek için.

Otuz yaş kadının en güzel yıllarının başlangıcıdır diyorlar. Doğru. Artık daha sakinim. Annem saçını taramadın mı bugün derse sinirlenmiyorum hemen. İnce telli ya taramıştım ama bozulmuş  cevabını veriyorum. Kuaföre soralım iyi gelecek bir köpük falan vardır belki diyor. Soruyoruz. Varmış. Ama almıyorum.

Krem kullanman lazım, cildin kuruyacak diyor annem. Hala gencim güzelim herkesi üzerim  havasından çalınca cildim de yaşlanmayacak sanıyorum, televizyonda gösterilen reklamlara da aldırmıyorum.

Basenlerim genişliyor, saçımdaki bir tel beyaz kendine arkadaş ediniyor üç beş daha, alerji mi nedir bir durum çıktı son zamanlarda sürekli bir hapşuruk hali. Güneşten olsa gerek diyip yanımda mendille dolaşıyorum. O da yeni.

Çantamdaki şeyler artıyor: Göz altı kapatıcısı, oje, cımbız, toka, mide ilacı, Apranax, vitamin, Alka seltzer, su şişesi. Bazı günler bomboş olduğu halde ağırlık hissediyorum. Telefonuma eklelen numaralarla, ajandama sıralanan  yapılacak listelerinden şüpheleniyorum.

Sophie Calle okuyorum. Amy Winehouse daha çok dinliyorum. 27 yaşımda yaptıklarımı düşünüyorum. Çok geziyorum.

Anne evinden gelen kolileri boşaltıyorum, resimlere bakıyorum, günlükleri okuyorum.

Pilates’e 600 TL vermiştim 7 dersim daha var. Her sabah bir bahane bulup da gitmiyorum.

Bazı şeylerden hiç vazgeçmiyorum…Sabah erken kalıyorum, bir yazara taparsam bütün kitaplarını yutuyorum. Arada bir sadece evde yalnız kalabilmek için minik kıtırlar atıyorum, bloody marry yapıyorum, beyaz leblebi yiyorum, makarnaya yoğurt döküyorum. Haftada bir dolabın raflarını aşağı indiriyorum. Fatura işlerini erteliyorum, dişç randevularını unutuyorum.

Sevdiğim, pek beğendiğim, hayran da olduğum adamın yanında ağlıyorum. Moyen günün mü diye sormuyor ama, ağladığım yerlerin haritasını çıkarmayı öneriyor. O zaman gülüyorum.

Otuz oldum diye değil ama… ben bugünlerde büyüyorum.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: