Home » ÇOK GEZENLER KULÜBÜ »Kopenhag » Currently Reading:

Kopenhag’da bütün yollar (3)

August 10, 2011 ÇOK GEZENLER KULÜBÜ, Kopenhag No Comments

P. Adam başı ortalama 300 kron’a (ki bu Kopenhag standartlarında oldukça ucuz) yeni dönem Danimarka mutfağı şaheserlerini denemek istiyorsan Madklubben Bistro‘ya (Store Kongensgade 66) çıkar. Şarküteri tabağı ve balık siparişi verirsin. Oldu ki burayı çok beğendin (ki beğeneceksin) aynı grubun İtalyan mutfağını denemek için Tony’s, etçilerdensen Madklubben Steak, deneysel şefleri seversen Frankie’s Kokken‘e çıkar.

R. Diyelim ki o gün pek zenginsin ve karnını doyurmak için Fransız usulü bir bistro istedin. O zaman işte Paté Paté‘ye çıkar. İki şarap bir balığa 400 kron bayılırsın ama değer.

S. Elektronik eşya meraklılarındansan, ya da benim gibi fotoğraf makinen çat diye giderse ellerinin ucundan Fono’ya çıkar.

Ş. Alışveriş mi lazımdı. Hah o zaman Wood Wood isimli dükkana kesin çıkar. Bak sakın gitmemezlik etme. Hiç değilse tipini gör.

T. Butikler, sıra sıra kuaför, Türk bakkallar görmek istersen Istedgade‘ye çıkar.

U. Bohem insanların hayatları, reklam ve mimar camiları nerede takılır diye merak edersen The Laundromat Cafe‘ye çıkar. Norrebro’dak bu cafe’nin olayı bir yandan biranı demlenirken, diğer tarafta çamaşırların durulamasının bitmesini beklemektir.

Ü. Şehirde müze görmek istiyorsan Design Museum, Dansk Design Center, Kunst‘a çıkar.

V. Sanatçılarla koşucuları, kasaplarla koleksiyonerleri aynı yerde görmek istiyorsan Sonder Boulevard üzerinden soldaki aralara kıvrılan et kesim bölgesine çıkar.

Y. Daha nerede kalacağını bilmeme, Kopenhag’da ev bakma aşamasındaysan airbnb sitesine veya General Hostel’e çıkar.

Z. Bu liste yetmedi devam diyorsan Dan klasiği ekmek üstü zerzevat için Ida Davidsen, minimal tekno benim müziğim dersen Culture Box veya Dunkel, yemek öncesi Karriere Bar, iyi müzik dinlemek için Vega’ya çıkar.

Daha ne olsun?

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: