Home » Viyana » Currently Reading:

Viyana’da simit çevirme

October 3, 2011 Viyana No Comments

O var, şu oldu, müzeler de sabah 1’e kadar açıktı yazılarını yazacağım. Vakit var daha. Viyana hikayelerine, Türk olmak, Japon olmak, partide bulunmak üzerine objektif izlenimlerimden başlıyorum.

Öncel Antalya partisi var uğrayın diyor. Karlsplatz numara 5’te. Öyle tekno çalan, vızı vızı olaylarından değil. Gizli Bahçe 1998 modeli. OOO Viyana modayı geriden mi takip ediyor esprisini yapmadan duramıyorum. Türk olmak kural 1: Hazır cevapçılık.

Müzeler kapanınca, gecenin köründe jambonlu-peynirli tostları, bardan elimize verilen minik Jagermaister şişelerini de bir yudumda bitirince Deniz, Kaan, ben mekana giriyoruz. Sigara dumanı, sıcak, kötü model viski-vodka. Tamam diyoruz, bize verilen bilgi doğrultusunda mekan doğru. Gizli Bahçe’den çok Gitar ve Peyote’nin eski yıllarına benzettik ama kalabalığı. Türk olmak kural 2: Yeni yer/insan/durumda eskiden kalma nostaljik bir şeyler hatırlamazsan olmaz.

Öncel’i arıyorum. Balkona doğru kayıp hava almayı tercih edenlerden. Şu anda Rap yapan Filistinli diyor. Bakışlarımız DJ kabinine kayıyor. Filistinli müzisyenden önce çapı 50 cm simitler çarpıyor dikkatime. Deniz’i dürtüyorum. Bu ne ya diye. Türk olmak kural 3: Çaya simit banmadan olmaz.

Yandan yandan, önce bardan üç Euro’ya dandik viskiyi toplayarak elindeki rakıya simit banan Japon kızın yanına yaklaşıyorum, yengeç misali. Türk olmak kural 4: Yan masada lobi yapmacılık, yanında duranı baştan ayağa, ayaktan başa süzmecilik. Cıkcıkçılık. Beğenmedik tabii durumu.

Her şey o saniyede fıkra mı bu seviyesine varıyor. Kız simitlerden birini alıp başından beline geçiriyor, hulahup yapmaya çalışıyor. Kaan, Deniz, ben dumur. Nimet kızım o diyor Kaan. Bakıyoruz. Kızın eli küp küp kesilmiş beyaz peynirlere uzanıyor.

Hazal’ın notu: Bu da partinin sonundan bir görüntü.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: