Home » ŞEHİR » Currently Reading:

İstanbul’da, gelecek seans

April 15, 2012 ŞEHİR No Comments

Karaköy’den bildiğin Maya Lokantası, Şişhane’de sadece gündüz çalışma konseptiyle yeni mekan açıyor. Yakında kahvaltıları sadece orada yersem şaşırmam.

Biletleri anında tükenen Kings of Convenience, solistin gözüne gelenler yüzünden 12-13 Nisan da gelemedi. Hala, dinlemek için ümit var yani. Bakarsın konser tarihi belli olunca adalarda, Moda’larda ve başka diyarlarda olanlar yerlerini devretmek zorunda kalır.

Bu yaz müzikle geçecek, onlar konuşurken, sen geride kalma diye, kısaca, bilet alınması şart olanları geçeyim istedim, kararını sen verirsin… Tanıtmak lazım olduğunda indie folk tipinde dediğimiz, sabah ilk iş parçalarını çaldığımız Feist 25 Ağustos’ta; sokak şarkıcısından modern zaman Edith Piaf’ına dönüşen Zaz 27 Haziran’da; çocukluğumun lise festivallerinde bütün okul gruplarının ezbere çaldığı iki şarkının (Californication, Otherside) yaratıcıları Red Hot Chili Peppers 8 Eylül’de; çimenlerde uyumasını sevdiğim festival Chill-Out 20 Mayıs’ta.

Dondurma zamanı geldi. Popüler kültür ikonlarından ve paketlenmiş olanlardan sıkılırsan en iyi kaymak-limon kombosu için Kurtuluş’taki Damla’ya uğraman lazım (Kurtuluş caddesi,110/A)

Mısır Çarşısı’ndan haftalık kuruyemiş ihtiyacımı karşılayacaktım ki, anneanne ayarında köfte yapan Sirkeci’deki Filibe Köftecisi düştü aklıma. Yedim, pişman değilim. (Ankara Cad. No: 112)

Babylon Lounge bu yaz için uzun zamandır muhabbetini döndürdüğümüz turşulu kokteyli hazırlamış. İçinde martini ve vodka olması nedeniyle evde Özcan Turşuları’ndan aldığım hafif acılı suyla yaptıklarıma benzettim. Havalar ısınır ısınmaz, bizimle. Kesin. (Güneşlibahçe sokak, 7)

Geceleri gezmeyi sevenler, ama vestiyere verdikleri palto numarasını kaybedenler için yeni konsept: Tükenmez kalemle, bileğine not alma. Akımın öncüsü: Mimimüzikhol. Yakında takipçileri olacak bana sorarsan.

Rivayet o ya Tektekçi ikinci şubesini Bebek’te açacak. Hemen değil ama plan bu yolda.

Erkek blogger arıyorum diye bağırınırken Elif şöyle bir şey ilgini çekebilir diye önerdi: berkbaysan.tumblr.com. Ne yalan söyleyeyim çekti. Alıntı: Ellerim uzun bir mektuba hazırlanıyor , ayaklarım yolculuklara.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: