Home » Brüksel » Currently Reading:

3B (Brüksel.Bavul.Bira.)

April 18, 2012 Brüksel No Comments

Bazen uyanıyorum. Pencere aralığından gördüğüm gökyüzü saatin yedi olabileceğini düşündürüyor bana. Yarı açılmış gözlerim arasından, yatağımın üzerinde duran bilgisayarıma bakıyorum. 7:12. Yanılmamışım. Radyasyon yayan maddeleri on metre uzağında tutman lazım, hele ki uyurken diyorlar. Malikanelerde yaşamayı standart koyan sağlık örgütü kurallarının hastasıyım. Belki her çaldığında cevap verecek bir kahya da bulurum. Terliklerimi getirecek, dolma saracak, sabah kahvaltısı için portakal suyunun içine greyfurt katacak, evde, hayatımda, yatak odamda kalabalık yaratacak.

Bugün günlerden ne diye düşünüyorum… Çarşamba. Karanlık. Beynimde yeniden bir rüyaya dalmama engel olan işler listesinde; bavul yapmak; çalışmayan printer’ı yanına, tepesine, arkasına vurma yoluyla fonsiyon edecek kıvama getirmek; kasları güçlendirmek için hamur’a uzak, ete yakın durmak; kahvaltıda maydanozlu-beyaz peynirli omlet; kırışıklara krem yedirmek var.

Yarın 10:35 (En sevdiğim uçak saati. Ne uykundan çalacak raddede hain, ne bütün gününü öldürecek kadar geç, ne geceyarısını ertesi güne bağladığı için uyumadan gideriz yanılsamasına düşmene sebep olacak kadar erken). Çok Gezenler Kulübü‘nden ben, Gizem, Elif ve Deniz Brüksel’e uçuyoruz. Art Nouveau havuzlarda yüzmek, Art Brussel’e geç saat uğraması yapmak, sırf görmüş olmak için iki günde iki ayrı otelde kalmak, tabii ki midye yemek, en bol tarafından bira içmek, yağan yağmuru seni mi takıcam be demek hedefim. Hayalim daha basit: Kendimden taşınıp, parklara, teraslarda yaşanan hayatlara, her sokağında bulunan güzel binalardan birinin kapı ağzına yerleşmek…

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: