Home » ŞEHİR » Currently Reading:

Alman malı, kullanmalı

May 20, 2012 ŞEHİR No Comments

Café de Paris’nin 19:00’da dolmaya başlamış masalarını geride bırakıp, Canım Ciğerim’in sokağından içeri dalıyoruz. Kokular karnımı acıktırıyor. O sırada vitrinin arkasında gördüğüm Berlin tavrı dikkatimi dağıtıyor. Başımı kaldırıyorum. Duvarda Wondrous by Senso Unico (Made in Germany) yazısı var. Aaa yeni dükkan açmışlar diyorum Hakan’a, içeri giriyoruz, arkamızdan da mekanın sahibi.

Konuya, onun üç dakikada öğrendiğim hikayesini anlatarak başlarsam daha doğru olacak sanırım. İsmi Mika. Çocukluğunu Hatay’da geçirdikten sonra Köln’e yerleşmiş. Arada bir gidip geldiği İstanbul’a da biraz abisinin zoruyla, hadi vaktidir bu şehirde hünerlerini göstermenin demesi yüzünden dönmüş. Hüner diyince sadece dükkanı açmaktan bahsetmiyorum. İçerideki kıyafetler bir zamanlar film setlerinde kullanılmış kumaşlardan, bit pazarlarından bulunmuş düğmelerden Mika tarafından dikilmiş. Dokununca bu benim bedenimi sever diye bağırıyor teniniz. O kadar yumuşak. Bu dükkan da pek güzel onu kim yaptı diyorum, meraklı ruhum sağolsun. Onu da ben yaptım. Sinema setlerinden kalan bir özellik diye yanıtlıyor. Hüner iki: Sadece insana değil, mekana da ruh veriyor Mika.

Katlar arasında gezip, ceketlere bakarken, onları sevmediyseniz size uygun bir şeyler de dikerim sorun değil. Rengine bakarız, ben istediğinizi anlarım diyor, boynundan sarkan makasını yeleğinin cebine açtığı cebe koyuyor. Hüner üç: terzi, tasarımcı, stilist. Aynı anda. Bir daha geleceğim, bu sefer alışverişe diyerek ayrılıyorum dükkandan. Yola devam ederken kendimi, Köln (ya da Hamburg) sokaklarından çıkıp, yeniden İstanbul’a düşmüş, Avrupa’da kimsenin bilmediği bir mahallede gezinmeden dönmüşüm gibi hissediyorum. Babylon Lounge önünden geçerken Birol’a turşulu kokteyl hazır mı diye soruyorum, Aya Yorgi’ye geleceksin, yaz kokteyli yaptık onu diyor.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: