Home » ŞEHİR » Currently Reading:

Beyoğlu’nda gezeriz

September 23, 2012 ŞEHİR No Comments

Bir Cuma akşamı, Beyoğlu’nda yeni mekan bulma arayışlarımız sonucunda Rehab’in (Meşrutiyet Caddesi. No:69A) kırmızı halılı kapısından içeri dalıyoruz. İlk izlenim: havalandırma faul. Beş dakikada sırılsıklam. Ancak geceyarısından sonra direklere tırmanan dansçılar ‘Amsterdam’a mı geldik?’ tadında bir merak yaratıyor. Klimalar bir an önce çalışsa, biz de layığıyla rehabilitee olsak isteğiyle ortamı terkediyoruz.

Yine aynı gece. Durak iki: isminin hastası olduğumuz The Fuck is Back partisi nedeniyle: Chunk (Saka Salim Çıkmazı, Kısmet Han 3, Beyoğlu). Cin&tonik, Jager Bomb (şat Jager’i geniş bardağın içinde ters çevirip üzerine enerji içeceği dökmek suretiyle yapılan patlayıcı nesne), iki bira toplam 60 TL. Ucuz olması, müzikal açıdan vasatın üzerindeki duruşu ve nefes almamıza ayarlı havalandırmasıyla özellikle parasız zamanda eğlenilecek yerler listesine alınıyor Chunk.

Kapanışı bir klasikle, 04:13’te Nizam Pide Salonu’nda ezogelin çorba ısmarlayarak yapıyoruz. Gece gezginlerine önemli not: Sabah sağlam uyanmak kayıntıyı unutmamak şart.

En Centilmen Leonard

Leonard Cohen geldi. “Ben ya da onlar ölmeden önce sahnede izlemek istediklerim” listesinden bir kişiyi daha eksilttik. Kalanlar arasında Thom Yorke, Keith Richards, Patti Smith gibi isimler var. Telefonda arkadaşına ‘ay sesi pek şahane, çok duygulandım’ diye anlatanlar (konser bitimini beklemek yok tabii, yan koltuktan canlı yayındayız); sevgilisiyle günün önemli olaylarının üzerinden geçenler; kolayı höpürdeterek içenler; solo ortası şakşakçıları, ‘ara veriyorum, geleceğim’ demesine aldırmadan bis alkışı patlatanlar; yarım saat rötarlı teşrif edip iki yan koltuk için ‘kalkın orası bizim yerimiz’ ayarında mesele çıkaranlarla dolu bir geceydi. Buradan hepsini hüzünle anmak isterim. Neyse ki adabıyla konser dinlemeyi bilip, saygıda kusur etmeyenler coğunluktaydı da, her şarkıdan sonra ekibine ve seyirciye şapka çıkaran bu eşsiz adamın karşısında mahçup olmadık. Leonard, sen aşık günlerimizin kederli sesisin.

Kız kıza balıkçıda

Altı kız, uzun zamandır görüşememenin getirdiği özlemle Cibalikapı Balıkçısı’nda yerimiz ayırttık. Trafiğe, Kadıköy’den Moda’ya çıkmam diyen taksicilere aldırmadan 20:15’te masamıza kurulduk. Önden koruk otu, ahtapot salata, uskumru, deniz börülcesi, mezgit sarma geldi. Devamını asma aprağında keçi peyniri, kalamar, parmesanlı midyeyle yaptık. Balığa yer kalmayınca ortaya bir tabak menümüzdeyse tabii ki palamut vardı. Uzun zamandır bir rakı masası etrafına toplanmamış olmanın getirdiği meşkle sesler biraz yükselmiş, yan masadan kinayeyle muhabbetiniz bol olsun diye laf geldi. Meyhane adabında anlaşamadık komşularla. Biz neşe, onlar keder içindeymiş meğer o esnada.

Tarihi Moda İskelesi Yolu Moda Cad. No:163/A

Tel: 0216 348 93 63

http://www.cibalikapibalikcisi.com

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: