Home » ŞEHİR » Currently Reading:

Geçen hafta olan biten

September 30, 2012 ŞEHİR No Comments

New York’u özlüyorum. New York’u özlüyorum. New York’u özlüyorum, diye üç kere söylersem, New York ayağıma gelirmiş. Gradiva Otel içine açılan Nublu bunun kanıtı. En son on beş yaşımda Roxy’de izlemiş olduğum, İlhan Erşahin’in ilk tayfalarından Wax Poetics açılış için teşrif etti. Sahnenin önünde esaslı caz eşliğinde kendimizden geçerken, kapıdan çıkınca ilk metroyla Williamsburg’a döneceğimiz yanılsamasına bile kapıldık. Onun yerine hayat bizi Kasette’e götürdü. Olsun. O da tamam. Bir de şu İstanbul gece hayatı 4’te kapattık sonuna mahkum olmasa… Önemli not: Gradiva Otel’in terasında Haliç manzarasına bakıp ne hayaller kurdum o gece. En kısa sürede akşamüstü gidip, güneşi batırmaya!

Benim için İstanbul, Babylon sezona başlangıç partisini yaptığında açılır. Tatil bitmiş, arkadaşlarıma kavuşmanın heyecanıyla eve dönmüşümdür. Geçtiğimiz Salı önce yeni kokteylleri tanıtma etkinliğiyle sakin başlayan gece, ardından Club Bangkok seti sayesinde dans dans ve saatlerce dans moduna dönüştü. Öncelikle bu yıla esaslı bir kokteyl menüsü hazırlayan Babylon’a, ardından da müzikte ve mutluluğumda emeği geçen Club Bangkokçular’a teşekkürü borç bilirim. 2012-2013 sezonunda bol bol eğlenerek borcumu ödeyeceğim. İlk plan: 5 Ekim’de sahne alacak Edinburgh’lu elektronik caz müzik topluluğu Hidden Orchestra.

Mar Group, sokaklardan bileceğimiz ismiyle Hardal ekibi Abdi İpekçi üzerinde yeni bir restoran açıyor. İsmi Lilu. Sushi’nin yanında şampanya kokteylleri yapacağız, İspanyol usulü tapas yanında Küba’dan gelme puro sunacağız, iş çıkışı saatinde “Nişantaşı’nda nereye gitsek?” diyenlere derman olacağız iddiasındalar. Kendilerine inanıyorum.

Konsept Buenos Aires’ten çıkma. Özellikle benim gibi freelance çalışanlar için ideal. Maslak’ta açılan Urban Station’da isteyene toplantı odaları, fax, fotokopi, scanner, kurye hizmeti, anında internet yanında bedava çay-kahve-kurabiye; isteyene benzer hayatlar süren insanlarla sosyalleşmek için hazır ortam; isteyene de kütüphane var. Urban Station’da çalıştığın ilk saat için 8, devamında da her saat için 6 TL ödemen gerekiyor. Sürekli gideceğim, ortamın hastasıyım dersen üyelik sistemi hakkında bilgi alman yeterli.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: