Home » İLİŞKİ » Currently Reading:

patalojik sabırsız

October 25, 2012 İLİŞKİ 1 Comment

Önümdeki tabak ne kadar dolu olursa olsun, bayram masasında ya da rakı sofrasında sınırsız çeşit gidip gelsin, küçük posiyonlarda, yavaştan yerim ben yemeğimi, tadına vara vara. Aman kaçacak, önden stoklayayım endişem olmaz. İçkiyi de öyle bak. Yudumuyla içerim. Şat diye tutuşmuşsa elime, üçüncüden sonra bir dur çekerim. Hafiften kafada dönme, bedende istemsiz tökezleme hareketleri başlamışsa, karaciğeri doldurduğu kadarıyla yetinirim.

Ama, ne zamanki beynime gelecekten bir enstantane düşmüş olsun, diyelim ki kendimi bir ay sonrasında Londra’da barda hayal edeyim, elimde Guiness’le; ya da projeler kuşağında bugün İstanbul’u tepeden tırnağa gezmek, mahallenin pidecisinde kıymalı kaşarlı söylemek olsun; hatta evimde o nefret ettiğin kanepe yerine geçen vitrinde görüp de “2000 TL çüş” diye almadığım ama köşesine yerleştiğinde pek yakışacağından emin olduğum derinlemesine genişleyen koltuğu hatırlayayım, sabırsızım. Ya şimdi benim olacaksın, ya da toprağın tonunda hadi, çabuk, hemen önkoşullarıyla hareket ederim.

Arkadaşlarıma sor mesela, çekinme, sor “Hazal’ın antikalıkları nedir?” diye; tuvalet sırası var diye çok mekandan kalkmışlığım, bankadaki kuyruk nedeniyle faturalara faiz bindirmişliğim, internetin yavaşlığından ötürü bilgisayarıma küsmüşlüğüm, en heyecanla beklediğim konseri yaşanan rötar nedeniyle terk etmişliğimden bahsederler. Soyunma kabininde iki dakika fazla kaldı diye asabiyet gösterdiğim, fotoğraf makinesi kartından bilgisayara aktarılmayan dosyalar yüzünden kahvede terk ettiğim insanlar da vardır. Bunları beni böyle sev seveceksen şarkısı eşliğinde anlatmıyorum. Emin ol. Değiştirmek isterim.

Beynimdeki kimyasallarla alakalı olduğuna inanmak istediğim ama yeterince hızlı olmazsam hayatı kovalamak zorunda kalacağım patalojisinden gelen bu endişe halim, en büyük derdim. Sabah uyanıp, iki ay sonrası için kurguladığım bir Perşembe gününü, bugünden yaşayamadığım için karalara bağlamış olmamın fiziksel bir açıklaması olmadığından saat 1:55 itibariyle eminim. X ve Y değerlerini algıladığım şu denklemi çözsem, adam olacağım, orası kesin.

Currently there is "1 comment" on this Article:

 1. Aslı says:

  Cidden güzel bir denemeydi. Deneme sayılır değil mi? Bırak x yalnız kalsın, özlesin y’yi. Merak etme sınavlarda yine birleşiyorlar.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

  ARAMA

  Duvar

  Previous Next All

  » Cevap bırakın
  Comment on this Article: