Home » Esaslı Kadınlar » Currently Reading:

esaslı kadınlar (ve ayrılık)

December 21, 2012 Esaslı Kadınlar No Comments

Esaslı kadınlar, ilişki sonunu önce şampanyaların açıldığı, sabahların geldiği masalarda kutlarlar; sonra evlerindeki viski şişelerine gömülüp de ağlarlar. Ayrılığın, asla, terk edeni ve edileni yoktur çünkü. Her kadeh önce yürümeyen ilişkiye içilmiş bir tebrik, ardından inanılmış yıllara ağıt niteliğindedir.

Esaslı kadınlar, çoğunlukla ortadan yok olmak yoluyla ilişkiyi bitirmeye çalışan adama “konuşmamız lazım” lafını eden taraftadırlar.  İlişkiden çaktırmadan tüymeye çalışan heriflere, “artık beni sevmediğine göre ayrılalım” demek görevi kendilerine doğa tarafından verilmiştir. Buna mahkum ve bundan son derece müzdarip yaşarlar.

Esaslı kadınların da, geceyarısını takip eden saatlerde “hata mı ettim” kanalları açılır. Bu yüzden etraflarında, gerekirse telefonu kırmak yoluyla onları eski sevgililerini arama eyleminden alıkoyacak arkadaşlara ihtiyaçları vardır. O arkadaşlara not: gerekirse telefonu başka bir kadının açabileceğini esaslı kadınlara hatırlatın. Uyuyana kadar inler, evdeki bardakları kırar ama yollarından dönerler. 

Esaslı kadınların “fıstık gibisin, şahanesin, ağla içindeki dertler tükensin, gel seni yakışıklı oğlanların olduğu partiye götüreceğim” diyen en az bir sağlam gay arkadaşları vardır. Bir erkek tarafından beğenildiğini hissetmek onların da hakkıdır.

Esaslı kadınlar, eski sevgililerinden bahsetmeyeceklerinden; bıyığını, saçını, beyaz gömleğini, kokusunu bir önceki yıkımın kalıntılarına benzetmeyeceklerinden emin olmadan, gelecek hayallerini yeni adamlar üzerine yıkmazlar. Gerekirse tüm maaşlarını alışverişe, seyahate, cilt bakım ürünlerine dökerler.

Esaslı kadınlar, ayrılığın ölüm vakti geldiğinde, tabutu toprağa gömer, üzerine selvi ağacı dikerler.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: