Home » İLİŞKİ » Currently Reading:

yanlış flört taktikleri

December 24, 2012 İLİŞKİ 1 Comment

Otobüs: Adamın yanındaki kızı ittirmek, ayağına basmak, dans ederken çarpıp durmak suretiyle önce gıcık edip, ardından yerinden kaydırıp, en sonunda mevkisini çalmak üzerine stratejik bir caydırma planıdır. Burada iki mühim sorun karşına çıkabilir. 1. Taktiği net gören kadın, adamı öpmek, sarılmak, bedenini onunkine yakınlaştırmak suretiyle yerini değiştirebilir, düdük gibi ortada kalırsın. 2. Kadın seni rezil etmek için yerini verip, sonra sevgilisini “biram gitti” gibi bir bahaneyle bara yollar, rezil olursun.

Lezbiyen mi? “Çok güzelsin, senin gibi hatun görmedim” gibi cümlelerle kadını beğenirmiş gibi davranmaya odaklanan bu kadınsal taktik, gece hayatının piri kızlarda işe yaramaz. Bunun için “Ayna ayna söyle bana, benden güzeli var mı şu dünyada” sorusunu günde üç öğün, kendi suretine yönelten bir av gerekir.

Rövaşata: Beğendiğin kadının arkadaşına yazarak ilgisini çekme taktiği halk arasında çok rağbet gorse de, beğenilen kadının arkadaşına yazıp kızlar arası rekabet kuralları gereği, en baskın olana gönlü kayan adam zaten kaypak zemindir. Önce galip olanı isteyecek, sonra mağdur ve yardıma ihtiyaç duranın kapısında belirecektir.

Ters takla: “Uzun yüzün bana Kızılderilileri anımsattı”; “sesin hep mi böyle, akşamdan mı kaldın?”; “geniş alınlı bir kız için oldukça seksi gülümsemen var”; “aralık dişleri severim, Vanessa Paradis gibisin” gibi kadının kusurundan yola çıkarak ilgisini kazanma taktiği, ancak dizilerde veya babası tarafından yeterince sevilmemiş olduğuna inanan travmatik kız durumlarında işe yarayabilir. Gazeteye bu şekilde ilan verebilirsin.

Dobra: “Sevişelim mi?” sorusuyla niyetini belli etmek, tek gecelik ilişkiler için doğru yöntem olsa da genellikle adam ve kadın için uzun vadede bir birlikteliğe yol açmaz.

Bilim-kurgu: How İ Met Your Mother dizisini izleyenler için Mosby taktiği olarak bilinen, kendi hayallerinde kaybolmak, karşındakini beklentilerinle boğmak üzerine kurulu bu patetik eylem, ikinci buluşmada “seni seviyorum”, “bir gün evleneceğimizi biliyorum”, “ilk çocuğumuz sana benzeyen bir oğlan olsa” gibi her türlü fantastik öğeği içermesi nedeniyle bilim-kurgu/korku kategorisindedir.

Kalimero: Yanına gelen her kadına/adama yüz veren kişi, kendi egosunu mutlak suretle tatmin edebilir ancak saatlerdir bakıp da tanışmak istediği mavi gözlü devle iletişim kuramaz. Dolayısıyla geceyi, bir kez daha “kimse beni beğenmiyor” ayarında bitirir. Eve gitmeden tantunileri yer, taksi süresince ağlar.

Arkası yarın kuşağında doğru flört taktiklerini yazıyor olacağım. Hatta kal.

Currently there is "1 comment" on this Article:

 1. erkek adam says:

  yani diyorsun ki erkek istediği kadına normal bir şekilde yaklaşsın. kadın, herifin tipini beğenirse zaten karşılık verir. doğru mu anladım?

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

  ARAMA

  Duvar

  Previous Next All

  » Cevap bırakın
  Comment on this Article: