Home » ŞEHİR » Currently Reading:

Erkeksiz Yaşamanın Yolları

December 26, 2012 ŞEHİR No Comments

Bir yıldır evimde bir erkek olmadan yaşıyorum. Evde bir erkekle yaşamaya alışınca bir süre yalnızlık zor geliyor. Sonra farkına bile varmadan yavaş yavaş ayrılmanın yarattığı eksiklikleri dolduruyorsun.

1. Teknoloji bilgisizliği: Bu aslında hala en çok zorlandığım konu. Birincisi: aslında lüks olan teknoloji alışkanlıklarını değiştirmek, mesela televizyon ekranını bilgisayara bağlamadan yaşamayı öğrenebilirsin. İkincisi: teknoloji alışverişi yaparken satış temsilcileriyle konuşup doğru düzgün bir şey almayı becerebilirsin. Üçüncüsü: çok zorlandığında ara bir arkadaşını sor, o da mı yok, facebook ya da twitter’a yaz bir meraklısı mutlaka cevaplar, bu da olmazsa google’a yaz, nasıl yapılacağını öğren, bir daha kimseye sorman gerekmesin. (Hazal’ın notu: Teknolojiye ne gerek var, benim gibi ev tam takır, hoparlör gerekirse arkadaştan edin)

2. Kış aylarında yatak soğuk kalıyor dertlenmesi: Ben zaten uyurken başkasının bacağına, göbeğine çarpmaktan hoşlanmıyorum. Rahat rahat döne döne uyumak istiyorum. Dolayısıyla yatakta tek problem kışın ilk girdiğinde soğuk olması. Üzerine kalın bir şey giy, sıcak bir yorgan al, en kötüsü elektrikli battaniye al, yatmadan önce çalıştır, sıcacık yatağa gir. (Hazal’ın notu: yatağı ısıtmak için saç kurutucusu kullanın)

3. Tamirat problemleri: Ampul değiştirmek çok kolay, hala öğrenmediysen yap. Geri kalan her şey için mahallenin elektrikçisiyle, marangozuyla, tamircisiyle tanış. Genelde bu adamlar yalnız yaşayan kadınlar için ellerinden gelen yardımı yapıyorlar. Hazır elin değmişken bir de düzgün bir bahşiş ver, bir daha aradığında, hemen geliversin. (Hazal’ın notu: seni beğenen ama hayatta beraber olmayacağın bir erkek arkadaşın varsa, onu çağır, işi gücü bırakır ihtiyaç anında camı bile kırar)

4. Sevgi ihtiyacı: Annene sarıl, en yakın arkadaşlarınla daha çok görüş. Hepsinin sevgilisi-işi-gücü var ve sana vakit ayıramıyorlarsa, yeni arkadaşlar edin; bir kursa, work-shop’a, bir şeye katıl, ortak ilgilerin olan insanlarla arkadaş olmak daha kolay. (Hazal’ın notu: Duygusal komedi filmleri, battaniye, mendil)

5. İlgi ihtiyacı: Gece dışarı çık. Flörtöz bir hal içinde olursan istediğin kadar ilgi görürsün. Bütün bu ilgilerin sanal olduğunu unutma. Ne de olsa tek derdin ilgilenilme kotanı doldurmak. (Hazal’ın notu: Köpek al)

6. Seks ihtiyacı: Bir gecelik ilişkiler yaşamayı sevmiyorsan bir sex shop’a uğrayıver, istersen haftanın her gününe ayrı bir oyuncak al. (Hazal’ın notu: yurdışına bilet, prezervatif)

7. Birine yemek yapma ihtiyacı: Sadece yemek yapmak olmayabilir, başka birinin rahatını düşünmeye alışınca, bu alışkanlıktan vazgeçmek zaman alıyor. Bu durumda evinde yemek partileri ver, emin ol sevgilinden aldığından daha fazla teşekkür toplayacaksın. Kardeşin varsa hayatıyla daha çok ilgilen. O da olmadı yaşı senden küçük bir arkadaş edin, anaçlık duygularını böylece dışarı vur. (Hazal’ın notu: Bana gel, ben yerim)

Bütün bunlar sonsuz yalnızlığa alışmanın taktikleri değil. Yalnız da mutlu ve tam hissedebildikten sonra yeni bir ilişki kurduğunda ihtiyaçtan değil, sevgiden hareket ettiğini bileceksin, ayrılırsan da başı kesilmiş tavuk gibi oradan oraya koşuşturmayacaksın, kaldığın yerden devam edeceksin.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: