Home » İLİŞKİ » Currently Reading:

ilişkilenmek

December 30, 2012 İLİŞKİ No Comments

İlişkide olmak ne demek diye bir soru düştü aklıma bugün, yılbaşı öncesinde çocuklarını ve kadınlarını alıp alışverişe çıkmış adamları gördüğümde…

Gecenin köründe susamış uyanıyorum, yanımdaki adam bir yerimin ağrımadığından, uyurgezer balkondan düşmeyeceğimden ya da evi terk etmeyeceğimden emin olmak için “nereye?” diye soruyor elimi bırakmadan, “mutfağa” diyorum. İlk bardağı bir celsede içtikten sonra ikinciyi de onun için dolduruyorum. Sabah uyanıyor. Elini suya atıyor. Mutlu, başarılı, düşünceli hissediyorum o an kendimi.

Arkadaşlarla kahve içeceğim gibi genel geçer, karşındakini endişeye sürükleyecek eylemler yerine “Selen’e gideceğim” diyorum mesela. Üç dört saat sonra keyfim yerinde, telefon ettiğimde “Beyoğlu’nda kitapçılara bakıyorum” diyor o da. Bugün de birbirimize yalan söylemedik diye içimiz rahat yatağa giriyoruz.

Bunu yeni öğrenmeye başladım ama işe yaradığını tescilleyebilirim: Ben yarısını söyledim, tamamını sen anla psikolojisi yerine, istediklerimi ve asla kabul etmeyeceklerimi net dile getirmek için uğraşıyorum. Ne ben gecenin köründe, battaniyenin altında dakikaları sayarak ve sinir katsayımı artırarak bekliyorum, ne de o benden ayrı geçirdiği hayatında acaba bir şey mi söylemek istedi endişesiyle on dakikada bir mesaj atma ihtiyacı duyuyor.

Uzağında duruyorum bazen. Gece, barlardan birinde insanlar birbirleriyle sosyalleşme moduna geçmişken. Kalabalığın arasından gülümsüyorum, içkim bittiğinde yanına kaçıyorum, yorulduğumda bir kenarda mutsuzluk ağıtları yazmak yerine “eve gitmek istiyorum” diyorum. Şansıma fazla beraber yaşayan kızların regl zamanlarının birbirine yaklaşması gibi, bizim de şarjımız aynı anda bitiyor.

Birilerini beklemekten nefret eden hemen, şimdici karakterim bile sabah kahvaltı etmeye, akşam şarap açmaya, gece yorganın altına girmeye geç kalırsa huzursuzlanmamayı, diğerleri benim ajandama uygun mesai yapacak diye kurallar koymamayı öğrendi. Zaman zaman sürücü, diğer zamanlarda ko-pilot bazen de bagajda nereye gittiğinden haberi olmayan bavul gibi hissediyorum kendimi. İlişkinin dinamiği, üçü bir arada kahveler gibi, hepsini kıvamında yapmayı gerektiriyor.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: