Home » Esaslı Kadınlar »Kadın » Currently Reading:

çalışkan kadın

January 17, 2013 Esaslı Kadınlar, Kadın No Comments

Yetişmesi gereken iki sunum var, üzerime giyecek tek şey yok, dudaklarım çatlamış hangi kremi kullanmak gerek, evde diş macunu bitmiş habersizim, bozulmuş ütü yüzünden bu gömleği giymek haram bugün, kaçan çoraba yedek bile almamışım bunun bir makinesi olsa sokaklarda dertleri arasında bir yerde kadın olduğumu unuttuğum anlar oluyor.

Anahtar kilidi açıp masada (ya da yerde) sonlanıyor. Tuvalette iki dakikalık moladan sonra en kolayımdaki t-shirt’ü üzerime geçirip yorganın altında, yatağın en ucunda yer ediniyorum kendime. Öyle küçülüyorum ki yanımdaki adam elini sokacak bir aralık bulamayıp saçlarımı okşamakla yetiniyor.

Sabahın erken saatlerindeki toplantıda söyleyeceklerimi ezberlemek endişesiyle, elimde telefon barın kimsenin beni göremeyeceği kuytularından birine saklanıyorum. Yirmi dakika sonra ortaya çıktığımda arkadaşlarımın yarısı gizli bir ilişkim olduğundan şüpheleniyor, kalanları çoktan gitmiş olduğumu varsaydığından “Sen hala burda mıydın?” diye soruyor. Eskiden olsa tuvalette makyaj tazelediğimi ya da seviştiğimi düşünen kalabalıklardan eser yok.

İşte o anda, gece daha 12 bile olmamış, göz kapaklarım birbirine kavuşmak için acele ederken, ilk yardım kitaplarından ya da ucuz kadın dergilerinden birinden çıkma cümle düşüyor aklıma: “ben güzel, eğlenmeyi bilen, başkalarına ilham veren, çekici bir kadınım.” Bu aydınlanmayla birlikte yüzüme bir tür nur düşüyor sanırım, sağımdan geçmekte olan oğlan içki isteyip istemediğimi soruyor, bir diğeri gülümseyip yanımdaki tabureye konuşlanıyor, iki kız muhabbete başlamak için sırasını bekliyor.

Dört dakika sonra peçetenin üzerine: “Sen kadın olduğunu unutursan, dünya da peşinden gelir” diye bir not yazıyorum. Yarım saat sonra bindiğimiz takside aklımdan tek geçen seksi iç çamaşırlarımın kaçıncı çekmecede olduğu.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: