Home » ŞEHİR » Currently Reading:

İstanbul’da Gelecek Program

March 16, 2013 ŞEHİR No Comments

Mart kapıdan baktırır; film festivaline bilet aldırır, Athena çalar sen yerinde tepinirsin, elinde kokteyl alışverişe çıkarsın, tepedeki çimenlikten alemi seyrellersin…

17 Mart Pazar: Ortamda bir parti havası. Ama hayır barda değilsin. Bugün, Juno’ya (Mim Kemal Öke Cad. No:15) alışveriş için teşrif edenlerdensin. Az kullanılmış, hatta hiç kullanılmamış kıyafetler, ayakkabılar, çantalar seni bekliyor. Sonra da yokuştan aşağı Küçük Çiftlik Park’a doğru ilerliyorsun. Çünkü akşam Mika konseri var!

18 Mart Pazartesi: Göksel Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahneye çıkacak ve umuyorum Uzaktan söyleyecek.

19 Mart Pazar: “Güneşimden Kaç” diye tepinmek, “Tepedeki Çimenlikten Alemi Seyreylememek” için Hayal Kahvesi’nde olacağız. Çünkü sahnede Bulutsuzluk Özlemi var.

20 Mart Çarşamba: Biraz funk ama ağırlıklı olarak caz. Fransız ama dünyayı turlayıp konser vermiş olanlarından. Electro Deluxe, Babylon’da. Tek mekanda duramayan, ille de bir ikincisine de bakalım diye tutturanlar için de Şirin Soysal (kendisinden Türkiye’nin ruhuma iyi gelen kadın seslerinden biri olarak bahsedeceğim) Peyote’de (Kameriye Sokak No: 4 Balıkpazarı).

21 Mart Perşembe: Bitmekte olan Türk makamında sergiler kuşağında bugünkü konuklarımız: 1. Geçici bir kusursuzluk anı fikriyle video, fotoğraf, heykeller kurgulayan Ali Emir Tapan @ Galerist Tepebaşı; 2. Renklerle oyun oynayan desenler yaratan Ayşe Öykü @ C.A.M Gallery; 3. İyi İşler Zaman Alır, Müthiş Şeyler Aniden Olur sergisiyle Güçlü Öztekin @ Rampa

22 Mart Cuma: Berlin’i, kültürünü, müziklerini, barlarını, club’larını seviyoruz. O halde Berlinli prodüktör DJ Kaltès Wake Up Call’da (İstiklal Cad. Zambak Sok. No:7) ev sahibi konumunda bulunur, Kritzkom, Fedor K ve Clone Kent’i de kabinin oraya alacak olursa elbette gidiyoruz. Gecenin ismi It’s Not Only Techno, Baby (Sadece Tekno Değil Bebeğim) O halde bol dans olacak.

23 Mart Cumartesi: Seçenek çoook! Babylon’a gidip Atena’yı mı dinleyeceksin, Favela İstanbul’da (Ağa Cami Sokağı No: 17 Kat: 3) Mabel Matiz’i hala mı keşfetmedin? Salon İKSV’de Gonzales, Mocky, Feist, Beck ile müzikal işbirlikleri yapmış İngiliz soul vokalisti Jamie Lidell’i mi seçeceksin?

Geleceğe yatırım! François Ozon’un yönettiği Başka Bir Hayat, ismine bakıp da bileti kaptığım Saksı Olmanın Faydaları, Radio France´ın ve radyonun hikayesini anlatan Radyo evi… Bunlar 30 Mart-14 Nisan arasında yapılacak geleneksel İstanbul Film Festivali’nde izleyecağimiz filmlerin yüzde biri. Kalanını keşfetmek, biletleri önden kapmak senin görevin http://film.iksv.org/tr

29 Mart. Not edilsin. Büyük Ev Ablukada, Kadıköy Sahne’de!

Kategoriler

TAKVİM

October 2019
M T W T F S S
« Jun    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: