Home » ŞEHİR » Currently Reading:

İstanbul’da İyi Bir Hafta

March 24, 2013 ŞEHİR No Comments

SabitFikir okumalı, sanatı yakılmaktan kurtarmak için dövme olarak yaptırmalı, Piatango dinlemeli, elmalı ıspanak salatası yemeli, Tabu’da yenmeli şahane bir hafta dilerim!

24 Mart Pazar: Bugün günlerden “biraz sükunet”. Dolayısıyla sana şöyle bir program öneriyorum: Sabah Karaköy – Unter’de kahvaltıya oturuyorsun. Eline gazetelerini ama daha da önemlisi Sabit Fikir dergini alıyorsun. Edebiyat dünyasında olup bitenleri; Hemingway, Woolf, Fitzgerald, Salinger ya da Nabokov gibi yazarların Instagram kurgularını; Taner Ceylan’ın elyazısından kitap önerilerini okuyorsun. Dergi bitti mi? O zaman @sabitfikir ya da üzerinden keşfe devam.

25 Mart Pazartesi: Galata’da açılmış olan Selfstate dükkanından daha önce bahsetmiş, American Retro ceketin Türkiye’deki iki sahibinden biri olduğunu söylemiştim. Bu sefer yine aynı mekanda öğle yemeğine davet etmek istiyorum seni. Bone Table her gün değişen menüsünü mantarlı sufle, elmalı ıspanak salatası, dana etli açık sandviç gibi hafif ve sağlıklı yemeklerle doldurmuş, fiyatları da 16 TL olarak yerleştirmiş. Ucuza, mutlu öğle yemeği. (Küçük Hendek Caddesi No:7)

26 Mart Salı: Sonunda biri serzenişlerimi duyup olaya el attı. İki kişilik ekibini topluyor, 26-27-28 Mart günlerinde saat 16:00’da Mürekkep‘in yolunu tutuyorsun. Mevzu Tabu oynamak, ve sonunda Beats kulaklıkları kazanmak (Refik Saydam Cad. No:15/A). 26’sında gidersen üzerine de %100 Türkçe sözlü müzikler dinlemek garantisi var.

Fight Club’ın yazarı Chuck Palahniuk’un kısa hikayesinden uyarlanan Romance; Hırvat filmi Animal Kingdom ve Türkiye’den konuya iştirak eden Jurnal, Direk AşkGizli Oturum. Bütün bu kısa filmler Fil’m@9 sayesinde bu sefer de Ghetto da. Özellikle yeni yönetmenler tanımak isteyenler, kaçmaz kategorisinde bir gece.

27 Mart Çarşamba: Melis Tezkan ve Okan Ürün, bilinen isimleriyle Biriken gururla sunar: Ynt: İlt: beraberce ölmek. İnternette verilen bir ilan, cevap bekleyen iki karakter. Toplu intihar hayalleri, gitmeden önce kesinlikle yapılması gereken şeyler, bir amaç uğruna ölme düşüncesi… garajistanbul’a 20:30’da gelip, kişi – mekân ilişkisi ve sanal benlik; popüler kültürün ve sıradanın içinde insanın kendisini tüketmesi meselesinin sahne almış haline yakından bakmak gerek.

28 Mart Perşembe: Dans müziği sevenler amazon.com editörleri tarafından 2010 yılının en iyi albümleri arasında seçilmiş olan Wild Nothing dinlemeye  Babylon’a yollanıyor; Leyla Gencer anısına şef Sascha Goetzel ile Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası dinlemek isteyenler 20:00’de Lütfi Kırdar’a; Astor Piazzolla’nın tangolarını yorumlayan Piatango’yu Suzan Kardeş ile alkışlamak isteyenlerse KadıköySahne’ye.

29 Mart Cuma: Paris, New York, Berlin, Londra ve Madrid’in ardından Burning Ink Art Show’un altıncı durağı 29 Mart – 12 Nisan arasında Milk Gallery. İllustrasyon ve dövmeyi bir araya getiren bir DC shoes etkinliği olan Burning Ink 40′ a yakın yabancı sanatçının eserlerini sergileyecek. Sen oraya gidecek, beğendiğin çizimi 12 Nisan’da yakılmaktan kurtarmak için dövme olarak vücuduna kazıtacaksın. Buyrunuz size kolektif, interaktif, hayatınız boyunca unutmayacağınız bir sanat projesi örneği (Şahkulu Mah. Galipdede Cad. Balkon Çıkmazı 8/A Galata). Sonra da esaslı müziğin mekanı Peyote ilk konseriyle Kes, ardından da The Ringo Jets’i dinlemeye seni mekanına davet edecek.

30 Mart Cumartesi: Cumartesi  geceyarısı programı kalabalık Style-ist, Erel Eryürek, Mehmet Garan ve daha pek çok Radyo Babylon DJ’i Babylon Lounge’da setlerinin başında; dans etme garantili Club Bangkok, Dj Sarıyılan (Medyadan bileceğimiz ismiyle Kaan Sezyum) ile birlikte Nublu’da

Kategoriler

TAKVİM

July 2019
M T W T F S S
« Jun    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: