Home » İzmir » Currently Reading:

Cevap ver: Bahar Akıncı

April 9, 2013 İzmir 1 Comment

FOTOĞRAF: Emel Ernalbant

Kendi anlattığına göre: “Dünya denen muhteşem gezegeni, ağır ağır içine çekerek gezen bir reklam yazarı. Bloğunun ismi bile buradan geliyor: Dünyayı Gezen Salyangoz. Hürriyet Ege ve hürriyet.com. tr’deki köşesinde şehir § insan gözlemleri yazıyor. Travel+Leisure, Skylife dergileri için dünyayı geziyor, fotoğraflıyor. Kurumsal markalar ve marka olmak isteyen şehirler için Kentsel Pazarlama Danışmanlığı yapıyor. Ayda bir kez bile olsa tren, uçak, otobüs, feribota binip hiç bilmediği bir şehre gitmezse nefes alamayacağına inanıyor. İzmir’le ve hayatla büyük aşk yaşıyor. Büyüyünce kitap yazacak.”

Benim gördüğüm kadarıyla sürekli gülümseyen, erkekleri baştan çıkaran o hafif çatlak ses tonunun sahibi, biz yatağın rahatında uyuduğumuz bir sabah kalkıp da yazılarını yetiştiren disiplin erbabı, okulda çalışkan ve haşarı olduğu için öğretmenler ve diğer  öğrenciler tarafından hayranlıkla izlenen kadın. Bahar Akıncı iyi ki #destinasyonizmir projesini akıl ettin, bize İzmir’i gezdirdin, bundan böyle peşinden aya bile geliriz! diyorum ve tabii ki hazır cevheri bulmuşken, soruyorum: Bahar, esas İzmirli dediğin…

Her pazar ne yapar? Hava güneşliyese Kordon’a ya da Seferisar, Urla, Çeşme’ye; hava kapalıysa birbirlerine kahvaltıya gider.

Cuma gecesi nerelerde görülür? Saat 17.00 itibariyle % 100 Bistro’nun bahçesinde blush keyfinde ya da Kordon’daki Nicci Lounge’da; sonra da Kordon’daki balıkçılarda ya da La Cigal’de akşam yemeğinde.

Balığı nerede yer? Balıkçı Hasan, Deniz Restoran, Veli Usta. Ada Beyi, Güzelbahçe’deki Deniz Kızı.

Kebaba nerede oturur? Boğaziçi Ocak Başı. Bornova’daki Antepli Ramazan Usta

Kumrusunu kimden alır? Kumrucu Şevki ve Kumrucu Erol

Sabaha karşı çorbasını nerede içer? İsmet Usta’da.

Haftasonu eğlencesine nereye gider? Tımarhane Shot Bar, House 44 Midnight, Nicci Lounge, Canlı Canlı, Club Envelo… Konser varsa İzmir Arena.

Haftasonu dinlencesine nereye gider? İzmir-Çeşme otobanını ile gidilen tüm ilçelere. Arada Tire’ye Kaplan’ın yerine.

İş çıkışı içkisini nerede içer? Alsancak Nar’a gider, armutlu votka içer.

On kelimeyle anlatabilecek olsan neye benzerler? Cumhuriyetçi, gamsız, bağımsız, kendi kararlarını alan, üşengeç, modern, temiz kalpli, şehri hakkında karamsar, keyif erbabı, komün halinde yaşayan, aydınlık.

Menüde neden asla vazgeçmezler? Balıkçıdaysa; deniz börülcesi, köz patlıcan, turpotu, cibez, şevketi bostan. Café’deyse; Odun ateşinde pizza, şnitzel, orta pişmiş bonfile.

En çok kimi okurlar? Yılmaz Özdil. Ece Temelkuran, Elif Şafak, İhsan Oktay Anar… Bir de büyük gazetelerin Ege Bölge eklerinin köşe yazarlarını.

Kim konsere gelse mutlaka giderler? Zaz, Michael Buble, Candan Erçetin, Sezen Aksu, Depeche Mode.

Üç mahallede, hangi üç şeyi yaparlar? Bostanlı’da Mavra’ya ya da The Good’a giderler. Alsancak’ta piyasaya ya da Fuar’a koşmaya çıkarlar, Balçova’da sinemaya ya da AVM’ye giderler.

Alışverişe nereye giderler? Gümüş takı ya da hediyelik almaya Kızlarağası Hanı’na, Ev aksesuarı almaya Decozone’a ve Örne Home’a, kıyafet için Forum Bornova’ya.

Kültür sanat ilhamlarını nereden alırlar? Egelilik ruhundan, her yaz düzenlenen Uluslararası İzmir Festivali’nden, İzmir Avrupa Jazz Festivali’nden, AASSM’ye gelen konser ve sergilerden, İzmir Sanat’tan, turneye gelen oyunlardan, Karataş, Mezarlıkbaşı, Eşrefpaşa ve Basmane gibi eski semtlerden.

Bu yaz nerelerden vazgeçmeyecekler? Deniz – kum – güneş – eğlence.

Currently there is "1 comment" on this Article:

 1. […] Daha bitmedi 1 : Bir çok iyi bilene (Bahar Akıncı) İzmir’i sordum… […]

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

  ARAMA

  Duvar

  Previous Next All

  » Cevap bırakın
  Comment on this Article: