Home » İLİŞKİ » Currently Reading:

1+1=2

January 7, 2015 İLİŞKİ No Comments

Screen Shot 2015-01-07 at 10.51.13 AM

Hayatımız iki kişilik olsun. Bütün çabamız buydu işte…

Millet danstan ayağımızı kesemedik ondan sabahı ettik diye düşündü. Biz hayallerimizin insanı şimdi o kapıdan girdi girecek diye bekledik partilerde. Gece hayatından sevgili çıkmazcılara  dönüp bir bakışımız var ki. Korkarsın.

Arkadaşın arkadaşının arkadaşı varmış, ikimiz pek uygun olurmuşuz diyenlere, eski sevgiliden ayrılarak delilik ettiğini düşünenlere, o seni daha çok sevsin, sen de zamanla alışırsın garanticilerine hep gıcıktık. Yalnızken de, mutsuzken de, bundan sonra aşk beni bulmaz diye düşünürken de.

Garlarda, tanımadığımı ülkelerin kahvelerinde, sokaklarda hep etrafımıza bakarak yürüdük. Bir yerden başımıza saksı düşer diye korktuğumuzdan değil. Aşkın peşinde kaldırım taşı eskitmekten.

Bazısını çok uzun diye istemedik, ötekinin arabası fazla fiyakalı geldi, başkasının ayakkabılarını beğenmedik. Aman sen de buldun mu bunuosun diyenler sinir olduğumuz insan tipi. Umursamadık. Bir yandan aşkın bize geleceğini bildik, öbür taraftan en imkansız durumlarda, ihtimal hesaplarında binde bir çıktığında bile sabretmesini öğrendik. Aşk bazen bekler, bazen ertelenirdi çünkü.

Yanlış duraklarda otobüs de bekledik, boş diye arkadaki koltuklara da geçtik, şehir hatları vapurunda en havalı çocuklar dışarıda oturduğundan dona dona bir kıtadan öbürüne de geçtik. Aşka aşık olmanın buğusuna kapalıp zarf olmayacak insanları özne yaptık.

Aşka dokunduk, değdik, sürtündük, beraber salıncakta bile sallandık belki… Sonra bir gün aşk, birinin bedeninde nefes almaya başladı. Kas yaptı, yemek yedi, uyudu, kızdı, küstü. Sen o bedenin yanında güldün, kahkaha attın, ağladın, kan dolaşımında bozukluklar yaşandı, aptallaştın. Hayatın boyunca birinci tekil şahıs biten cümleler, birinci çoğula dönüştü. Giderken arkasından su dökmedin, gözlerin bu işi devraldı onun yerine.

 

 

 

Kategoriler

TAKVİM

October 2019
M T W T F S S
« Jun    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: