Home » AdaKafası »ŞEHİR » Currently Reading:

Adaya taşınmak

December 11, 2015 AdaKafası, ŞEHİR 3 Comments

Screen Shot 2015-12-11 at 5.58.35 PM

Ok. Tamam. Tasarladığım gibi akmadı zaman. Onun da bir bildiği var. Başka hayaller kurmuştum. Olmadı. Hayalleri alıp çöpe atmadım ama, yenileriyle değiştirdim. Çünkü ben böyle biriyim. Gece rüyaları, gündüz düşleri farketmez. Hayal etmek = umudetmek. Ve her gün uçurumun tepesinden son hız ölüme koşan bir dünya içinde elimizde sadece bu var. Bir de bahçede kazlara arkadaşlık eden, birkaç gün sonra odamın yerlisi yapmayı düşündüğüm yavru kediler.

Nakliye şirketi 3 ev dolaştı. Birinde bavullarım, birinde bundan sonraki beş ayda seri üretim yapmayı planladığım masa, diğerinde kitaplarımın olduğu hepi topu bir koli var. Sadece okumadıklarımı, bir de Sophie Calle – Des Histoires Vraie’yi koydum karton kutuya. Eşyaların azlığı Recep Bey’i bile şaşırttı. “Eşyalı ev mi tuttunuz?” dedi . “Yok. Köşküm var”. Güldüm. “Otel odasına yerleşiyorum,” dedim. Deli misiniz diye bakmadı yüzüme. “Beğenirseniz kalırsınız, biz taşırız kalan bölümü de,” dedi. Kabataş’tan 10 TL yük parası kestiler. Yüküm 10 TL. Ne güzel.

Ada vapuruna bindiğin anda sükunet çöküyor etrafa. Gemiciler masa başında oturur halde görünce çay ister misin abla diye soruyor, vapurun iki ucu, iki katı arasında volta attım diye kimse terörist muamelesi yapmıyor. O tarafta manzara daha mı güzel diye soruyor. Yanımdaki pala bıyıklı adam ayakkabıları çıkarmış kitabını okuyor, iki arka sıradan horlama sesleri yükseliyor.

Bir süre sonra eşyaların başında durayım da kimse almasın endişesi de yok oluyor. Kadıköy’ü geçip Kınalı’ya ilerlerken martılarla birlikte İstanbul’a hoşçakal diyorum. Bir al mektuplarını, ver kazaklarımı durumu değil. Öyle bir hiddetle terk etmiyorum yani. Arada görüşürüz. Latte’sini içerim, sergisini gezerim, konserine giderim ama ben bir süre adalıyım. Üretime, nefes almaya, kendime katkı payını güçlendirmeye.

Bugünün şarkısı: Patrick Watson – Wooden Arms

Currently there are "3 comments" on this Article:

 1. berna says:

  İyi ki yazıyorsunuz. Sizi okumaktan hiç vazgeçemeyeceğim sanırım.

  Sevgiler… :)

 2. wboylord says:

  Kitap yazmayı dusunuyor musun

 3. bahar akinci says:

  Seni, hikayelerini, kalbini ve yol arkadaşlığını çok seviyorum. Yeni yoluna hoş gittin.

Kategoriler

TAKVİM

December 2018
M T W T F S S
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Blogroll

urbanconfessions

  ARAMA

  Duvar

  Previous Next All

  » Cevap bırakın
  Comment on this Article: