Home » AdaKafası » Currently Reading:

bir ay önce. bir ay sonra.

December 15, 2015 AdaKafası 1 Comment

IMG_3569

Bir ay önce

Nasıl buraya geldik sorularının nostaljisi içinde okumaya başlıyorsun telefonundaki yazışmaları. Biraz eskiye, kavgaların öncesine, birbirinize günaydın demeden başlamayan günlere gidiyor. Bir bardak şarap, rakı, viski her ne doldurursa dolduruyor elindeki bardağı. İçkisiz hüzün yaşanmıyor. Bir iki saat sonra, çok daha eskide, birbirine tutacağından emin olduğun sözleri verdiğin yerde buluyorsun kendini. Aynı müzikleri sevdiğini keşfettiğin, Bali’de, Avustralya’da beraber uyanacağın günlerin hayallerini kurduğun zamanın içinde İşte o an bilgisayarı alıp duvara fırlatma hissi ağır basıyor. Anıları öyle atamıyor ama insan. Anılar ve “bir sabah uyandığında her şey güzel olacak” arasında geçen o sonsuz zaman.

 

Bir ay sonra

Hayatımız bir takıma, eve, dine, giydiklerimize, televizyondaki dizilere, her sabah gittiğimiz kahveye, ailelerimize bile ait olarak geçmediğinden belki de aşka, o aşkın yeryüzündeki tezahürü olan insana ait olmaya bocalıyoruz. Biri ait olmaya, diğeri sahip olmaya… Biri “adaptasyon” ana başlığı altında öbürünün hayatına dahil ediyor kendini. Salata domatessiz, peynir ineksiz, kahve müziksiz olsun. Diğeri yavaş ama emin adımlarla sahip olma sürecini başlatıyor. Daha az kendin, her gün daha çok benim istediğim. Ol! Hayallerini bağlıyorlar, düğümler kendi içinde birbirine girene kadar.

Sahip ve ait olmadan sevmeyi becerir miyiz bir gün sence?

 

Bir ay + bir saat sonra

İhtiyacım olduğunda yoktun, hatalarını görmeyi reddettin, beni anlamadın, bencilsin suçlamalarını topla, birbiriyle çarp, böl çıkar sonuç hep aynı: seni sevmedim. İlacı, antibiyotiği, yatarsan geçeri yok.

 

Bir ay + bir saat + on dakika sonra

Ne kadar çok şeyi susuyoruz. Sevilme, kabullenilme, terk edilmeme egosunda.

 

Bugünün parçası: Chet Baker – I Fall in Love too Easily

Currently there is "1 comment" on this Article:

  1. pnrc says:

    gelecekten beklenti arttikca su ani eskitiyoruz sadeve hizli gecsin diye..bu hizda da o ayni kalacagini sandigimiz iliskiler insanlarda bi bakmissin haatira oluyor ..sanirim hic bi sey sonsuza kadar surmuyor ..sizin su an resetleme aniniz nasil degerli yeniden sifirlamak icin dibe bi vurmak gerekiyor oyle olunca yuzeye de o hizla bi nefeste cikiliyor cunku! yeni nefes uzun soluk icin bu sart! yolunuz acik ruzgariniz bol olsun adanizda ⚓️

Kategoriler

TAKVİM

October 2019
M T W T F S S
« Jun    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: