Home » AdaKafası » Currently Reading:

güven

December 20, 2015 AdaKafası No Comments

FullSizeRender-7

Çantamın ağzı, cebi hep açıktır benim. İçimde genele hükmeden güven hissinden belki de. Sen de pek naifsin dünyanın binbir türlü hali var diye düşünebilirsin. Ben -de haline inanıyorum. Güvende haline. Adada kimse kapat şu çantanı demek için durdurmuyor yolda. Nasıl geniş bir özgürlük hissi anlatamam. Simit aldım kokmuştur gel ye, palamut çıktı lazım mı abla ya da ormana nereden giderim demek için durduranlar var ama. Benim de onlara gülümseyip masalarına oturacak, yollarına arkadaşlık edecek kadar çok vaktim.

FullSizeRender-6

Dün merkezden Nizam mahallesine döndüğüm Çankaya Caddesi’nin başında bir köpek takıldı peşime. Dur. Dün değil, Cuma günü geçiyor bu hikaye. Gündüzü Aya Yorgi’de selamladık beraber. Kayalıklar arasında kayboldu bir ara. Osman, Ferit, Miço diye bağırınca gelmedi. Kulakları kesik, belki duymaz diye düşündüm. Kalktım ben de. Geri dönüş yolunda kah önümde, kah tepemdeki çimenlerde yürüdü. Nihan’a uğradığımda kapıda bekledi. Güneşin batışını çekmeye diye yola koyulunca yanıma yaklaşan faytonlara hırladı. Gece, aradan 12 saat geçtikten sonra, yine aynı yerde veda ettik birbirimize. Bir günlük sadık dostum. Sen orada, mutlu olduğun yerde bekle. Ben yine geleceğim.

 

O yaşadığımız mükemmel anı bir sonrakine bağlayamamaktaki motivasyon isteksiklik mi, inançsızlık mı, geçmişin getirisi alışkanlıklar mı? Mükemmel anları birbirine bağlayıp karşı kıyıya köprü yapmak zorunda değiliz. Balıkçı motorları gibi suda tek tek ama huzur içinde de salınabiliriz.

 

Bugünün parçası: Lou Reed – Perfect Day

Kategoriler

TAKVİM

January 2019
M T W T F S S
« Jun    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: