Home » tatil »webportal » Currently Reading:

Turistin hakkından lokal gelir

June 1, 2009 tatil, webportal No Comments

wayn

Pazartesi sendorumu. Hem de tatilden sonra. Üstelik gece 11’de eve varılabilmiş tatilden sonra. Daha da fenasını söylüyorum; Barcelona plajları, sokakları, yemekleriyle geçen muhteşem tatilden sonra. Yine bilgisayar başında mailleri açtım, draft kutusunu boşalttım, gerekli cevapları yazdım, masanın sağındaki bardaktan bir yudum, solundaki defterden iki sayfa kopardım. Çantamın içine attığım notları toparlayıp, günün anlam ve önemini bildiren yazıma başladım.

Uzun zamandır g-mail’ime düşen http://www.wayn.com/ maillerine çok önem vermiyordum. Benim salaklığım. Aman bir portala daha üye olup günlük tab sayımı 12’ye yükseltmeye ne gerek var fikrimden 1 Haziran sabahı vazgeçiyorum. Wayn sayfamı açıp güncellemelere başlıyorum. Barcelona’da yaşayan birini tanımamanın dayanılmaz ezikliğini daha dün yaşadım.

Wayn tahmin edeceğiniz üzere bir sosyal network. Ama sürekli dolaşan, yeni ülkeler tanımayı seven insanları düşünen akıllı bir network. Üye olup, gittiğiniz, gideceğiniz ülkeleri, dinlediğiniz müzikleri, okuduğunuz kitapları yazıyorsunuz. Sizinle aynı tutkuları paylaşan yüzlerce kişi arkadaş grubunuza dahil oluyor. Bir gün uyanıp Finlandiyalı Maria’dan “İstanbul’a geliyorum Tünel’de buluşalım mı?” mesajını buluyorsunuz, ertesi gün Pierre’in Fransa’daki doğumgünü için davet. “Aman kalsın ben kimseyle tanışmak istemiyorum” diyenler için de birinci ağızdan tavsiyeler; fotoğraflar; otel, restoran, dükkan önerileri var. Bu işe bayıldım. Anlamarama adımla Wayn’dayım. Artık hiçbir ülkede turist olmiycam!

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: