Home » pide » Currently Reading:

25/8 Kırçiçeği'ndeyiz

July 19, 2009 pide No Comments

kir

Soru: Çeşme’nin en iyi pidecisi? Cevaplar:
A. Dost Pide. Eğer tereyağlı, kuşbaşılı, kavurmalı, sucuklu klasik bir pide aramaktaysanız. Ya da evinizde oturmuş hiçbir yere çıkmak istemiyorsanız.
B. Babylon. Öğleden sonra denizden çıkmışken  kıtır kıtır bir pide yemeye niyetiniz varsa; ota, peynire ya da lezzete alerjiniz yoksa.
C. Kırçiçeği. Gece ikide eve dönerken akşam yemeği yememiş olduğunuzun farkına vardığınızda; akşam yemeği için gidecek yer aradığınızda; akşamüstü çayının yanında canınız pide çektiğinde
D. Hepsi. Ama biz şimdilik Ortaköy’de yazdığı duvar yazılarıyla hepimizin dikkatini çeken Kırçiçeği’ne odaklanalım.

Ispanaklı, peynirli, mantarlı yedim. Diyecek söz yok. Masada biri Nazilli Gülü denedi. Laf mideme kaçtı. Sonradan gelen yancı, çıtır kıymalı siparişi verdi, gözlerim şaşı olup birbirine dolandı. Bu hikayeden anlayacağınız, Kırçiçeği’nin garsonları, servisi, yemekleri ilk on listelerine girmelik. Bir gelen bey sıfatıyla kapıda karşılanıyor, on gelene indirim yapılıyor.

Asıl bahsetmek istediğim mevzu menüsü: Öncelikle çorbalar seçeneği altındaki kaşarlı pide, sonrasından pizzalar bölümündeki patates kızartmaları dikkatimi çekti. Bu sırada siparişleri almak için dibimde duran Mahmut Bey ” E hani çorbanın yanında pide, pizzanın yanında patates gelir ya hep.” dedi. Pideyi anladım, aklım patates aşamasında karıştı. Neyse dedim içimden, her yerin bir raconu var.

Çorbalar içildi, kebaplar yendi. Pideye 8 TL, beytiye 17 ödendikten sonra kolonyalı mendil bizi bitirdi. Aynen yazanları aktarıyorum ” Ve, mutlu son.! Afiyet olsun.. Şimdi ellerinizi güzelce silin, acıktığınızda yine gelin..Gelemezseniz biz geliriz..Üstelik 25 saat!! boyunca” Artık nereye isterseniz oraya çekin. Kırçiçeği’nde konuşulan Çeşme’de kalır.

p.s. Yukarıdaki cümle olduğu gibi mendilin üzerinden kopyalanmıştır. .. ve ! kullanımları müesseseye aittir.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: