Home » balıkçı » Currently Reading:

Ferdi Baba acılı söyle

July 21, 2009 balıkçı 4 Comments

ferdi

Öncelikle yazıma Ferdi Baba’yı kutlayarak başlamak istiyorum. Müzisyen değil, balıkçı olan, Çeşme’de restoran işletirler. Daha fazla bilgi için blog‘una bakmanızı tavsiye ederim. Şaşırmayın, tıklayın. Bir bira, iki çupra azıcık da mezeye 160 TL çakar, tahta masalar ve sabahtan rezervasyonla çalışırlar. Neyse yine sondan başladım.  Biraz da orada olmamızın nedenlerini anlatalım.

Son gecemizde iki araba toplandık, Ferdi Baba’ya yollandık. Masalar dolmuş, mezeler camekandan bakmaca. Kekik otu, deniz börülcesi, salata, ezme, peynir, patlıcan ve tabii ki rakı. Bu sefer Tekirdağ. Bol buzlu.

Önce sağlığa, ardından aşka, en sonunda da bitip giden tatile. Aramızda Çeşmeliler var. Ferdi’nin gençlik günlerini anlattılar. “İki üç salaş masa, bir tane de garson vardı. Rakınız bitmezse ertesi güne ayrılırdı. 20- 30 bilemedin 40 TL.” “Ah” dedik “biz o zamanlarını yakalayamadık.”

Mezeler gitti Beylerbeyi rakı servisi yapan kızlar aldı sahnede yerini. Hepimize bir yolluk ikram etti. Garson yeniden gelip balık siparişlerimizi rica etti. Balık değil dedik, ahtapotla kalamar. Kürdana geçirilmiş beşer tane, ızgarada kavrulup tabağımıza kondu. Etler yumuşacık, yağ oranı sıfıra yakın. Kapanışı yapmak için sufle istedik. 35 dakika denince meyveye terfi ettik. Karnımız doydu. Cüzdandan 50’şer TL çıkarıldı.

Currently there are "4 comments" on this Article:

 1. Serdar says:

  benim gibi izmirli olup da tüm çocuklugu çesmede geçenler her ne kadar sikayet etse de yeni hormonlu çesmeden, eskiden sadece 7 hafta para yapabilen esnaf simdi kira zengini olmaktan gayet mutlu. çift basi bir memur maasi hesap insana koyuyor ama çesmede hala gizli güzellikler mevcut, germiyan koyundaki çecekondu balikçi ada balik gibi.

 2. Serdar says:

  benim gibi izmirli olup da tüm çocukluğu çeşmede geçenler her ne kadar şikayet etse de yeni hormonlu çeşmeden, eskiden sadece 7 hafta para yapabilen esnaf şimdi kira zengini olmaktan gayet mutlu. çift başı bir memur maaşı hesap insana koyuyor ama çeşmede hala gizli güzellikler mevcut, germiyan koyundaki çecekondu balıkçı ada balık gibi.

 3. Hazal says:

  Ah çok tesekkür ederiz
  biz de istanbullu olup da çesmeye arada bir gidenler ekibinden olarak mutlaka bir izmirlinin tavsiyesine uyarak gidecegiz bir dahaki ilk gelisimizde

 4. Hazal says:

  Ah çok teşekkür ederiz
  biz de istanbullu olup da çeşmeye arada bir gidenler ekibinden olarak mutlaka bir izmirlinin tavsiyesine uyarak gideceğiz bir dahaki ilk gelişimizde

Kategoriler

TAKVİM

September 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: