Home » ŞEHİR » Currently Reading:

Blogcuyum ama sırlar bende

August 26, 2009 ŞEHİR No Comments

yem

Blog yazmak disiplin, merak, araştırma ister diyorlar. Blogunda en yakın arkadaşların, ailen, evin, kedin de olur diyorlar. Blog yazanlara dikkat edin çünkü geleceğin paparazzileri onlar diyorlar. Blogcular diyorlar, trendsetter diyorlar. Yalan. En azından bir kısmı. Trendsetter, araştırma, disiplin tarafından %100 katıldığımı söylemekle beraber, fazla merak cildi bozar, aile işleri akraba küstürür gibi nedenlerle blogcuların karşılarında dikilen sorunlara da ilgi, bilgi çekmek istiyorum.

Dün bir arkadaşımın başka bir arkadaşıma evlenme teklif edeceğini öğrendim, üstelik Urart’tan aldığı yüzüğü de biliyorum. Kız bayılacak. Yine dün, son altı yıllarını beraber geçiren bir çiftin, kadın kısmının adam tarafından en az beş, en çok on beş kez aldatılmış olduğunu öğrendim. (Lütfen bu ben miyim diyerek kendini yorma, sen değilsin); ondan önceki günse ayrılık, beraberlik, hamilelik duyurusu aldım. Ha unutmadan 28 yaşını yeni doldurmuş olan bir kızın da 7000 TL kredi kartı borcu varmış. Beyi bilmiyor. Ne yazık ki bütün bu haberler bana sakın blogunda yazma, ona buna söyleme, aman annem duymasın şeklinde iletildi. Tabii ki yazmam dedikten sonra kimsenin güvenini boşa çıkaramam. Yazmadım. Paparazzilik blogcu işi değil, dünyada tek başına kalmak istemiyorsan.

sal

Maslak Oto Sanayii’de lokantaya götürüldüm. Mekan bildiğiniz esnaf lokantası. Yemekler her öğlen taze çıkandan. Kuru, Pilav, Tavuk, Et, salata, cacık, kemalpaşa, sütlaç. Her türden birer tane, lezzetleri şahane. Önce taze ekmeği mercimek çorbamın içine attım, kayık misali, sonra az pilavın yanında az kuru kaptım. Dana etli. Bu sırada reyhan ve rokayla gelen salatamın suyuna da ekmek banmayı atlamadım. Sonunda çay ve şekerpare, üstü fındık parçalı. Kelle başı verilen para 10 TL. Tertemiz tuvaletle, jön gibi sahibi de cabası. Lokantanın adını söylememeye and içtim, ama kimse yerinden bahsetme demedi. Sanayi’den girince aşağıya doğru, solda kamyonların yanında. Biraz keşifçi ruhunuz varsa deneyin. Haksız çıkarsam hesaplar şirketten.

Currently there are "no comments" on this Article:

 1. Faruk Bayrak says:

  esnaf lokantasi dedin de yillar önce b.köy’de yine benzer bir lokantada yedigim o inanilmaz lezzetli patlican musakka belirdi gözümün önünde…

 2. Faruk Bayrak says:

  esnaf lokantası dedin de yıllar önce b.köy’de yine benzer bir lokantada yediğim o inanılmaz lezzetli patlıcan musakka belirdi gözümün önünde…

 3. dartanyan says:

  abla siz simdi aristokrat filanmisiniz ? :) esnaf lokantasindan müze gibi bahsettiginizi sezdim :)

 4. dartanyan says:

  abla siz şimdi aristokrat filanmısınız ? :) esnaf lokantasından müze gibi bahsettiğinizi sezdim :)

Kategoriler

TAKVİM

June 2019
M T W T F S S
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Blogroll

urbanconfessions

  ARAMA

  Duvar

  Previous Next All

  » Cevap bırakın
  Comment on this Article: