Home » bar »cafe »ŞEHİR » Currently Reading:

Arş'a ermiş sarhoş

October 16, 2009 bar, cafe, ŞEHİR No Comments

den

Karma karışık. Çok güzel kelime. Tam da ruh halimi anlatmak için yazılmış.Ya da konuya Bülent Ortaçgil söylüyor: Olmalı mı olmamalı mı? diye girmek istiyorum. Tabii ortada bir konu varsa.

Den’deyiz. Alışık mekan. Evden çıkınca yerimin yurdumun olmasını, şimdi nereye gitsem de çalışsam diye düşünmemeyi seviyorum. Biliyorum hepinizde var onlardan. Kiminiz ofis, diğeriniz okul, biriniz kütüphane diye tanımlasa da aslında aradığımız, mecburen ya da tercihen, kendimizi iyi hissettiğimiz yer. Kahve, park, birahane, yatak…

Benimki Den Cafe. Nişantaşı’nda. Mim Kemal Öke Caddesi’nin hemen başında. Pek çok sebebi var. Birincisi beyaza boyalı zemin. Ahşap, parkeden. Sonraki müzik koleksiyonu. Chill out, bossa nova, nujazz, soft rock. Özel seçkiler. Ve son olarak, belirtmek gerekirse, Sezar Salatası’na eşlik eden bloody marry. (siz bunu Angora şarabın yanında tavuk dilimleri olarak da değiştirebilirsiniz, maksat muhabbet modeli)

Ordayız işte. Herhangi bir akşam. Ortada kimseler yok. 23:25’te tek duyulan ikimizin sesi. Aslı ve ben. Konumuz istekler, tercihler, mecburiyetler. Süremiz ilk telefon çalana kadar. Düğmeye bastım. Zaman başladı. Ben diyorum ki, hepimizin içinde ortaya çıkmayı bekleyen bir canavar var. Geçmişi, geleceği, ahlakı ve düzeni hiç takmayan. Aslı diyor hay hay. Ben devam ediyorum. Peki şempanzelerle insanları ne ayırıyor. Cevabını da veriyorum. Tercihler. Yapmamayı seçmek büyük erdem. Çikolata yemiycem, alışverişe gitmiycem, bayılıp ölsem de o ayakkabıyı almıycam. Sonradan ruhuma oturan pişmanlık hissinden -mamalıyım, -memeliyim ekleriyle kurtulucam.

Çok zor. Dış etkenlerden tahrik olan dünyada sözlerimi tutmaya çalışmak. Elimi kaptırsam kolum gider diye olduğum yerde çakılı kalıyorum. Üstü kapalı, yan cebime, anlayan anladı modeli yazı benimkisi, aslında hepinize vuracağını bildiğim. İnsan neyle yaşamalı? İstekler ve pişmanlıklarla mı, tercihler ve keşkelerle mi? Sorunun cevabı sessizlik, bir şat tekila, iki yudum bira. Hesabı ödeyip rüzgara çıkmak. En iyisi. Onlarca fikir sabahın köründe çok ağır geldi.

Kategoriler

TAKVİM

June 2019
M T W T F S S
« Jun    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: