Home » pastane »ŞEHİR » Currently Reading:

Bunu yapma listesi – Cumartesi

October 17, 2009 pastane, ŞEHİR No Comments

kr

Cumartesi asla… arabaya binip Krispy Kreme‘de donut yeme hayallerina kapılma. Hava güzel, müzik iyi, radyoda Flaming Lips çalsa da. Trafiğin akıl almaz yavaşlığı, şöförlerin katlanılmaz küfürleri, dur kalk yüzünden bacaklara giren kramplar. O kadar çok araba var ki, köprü her an sular altında kalacak gibi. Ha, Caddeliysen, o zaman durum başka. Giyin Adidas’ları, sürün kokuları, Şaşkınbakkal Noter Sokak’ta tıkın kremaları. Bir tane de benim için ye. Yarasın göbeğine.

ikea

Hadi Avrupa yakası sakinleri olarak bu programı işi ektiğimiz güne ertelik, o zaman diyoruz ki bugün Cumartesi, bari Bayrampaşa Ikea tesislerine uğrayıp eksiklerimizi tamamlayalım (misafire yatak, kitaplara raf, duvarlara çerçeve lazım). Hazır gitmişken de İsveç usulü köftelerin tadına bakalım. İkinci hata.

Durumun vahameti daha park yerinde başlıyor. F, D, G, A sıralarında boş yok. Sapık gibi çıkan araba yeri kolluyoruz. 10 dakika. İçeride durum daha da fena. Biz görmeyeli ikinci kat çocukların oyun bahçesi, baş örtülü hanımların gelin bulma mekanı, kol kol girmiş oğlanların hergelelik alanı olmuş. Değil köfte yemeye, iki yastık almaya zar zor dayandık.

Üstüste iki hata. Duydunuz zilin sesini. Haftaya cumartesi program belli. Direksiyonu, arabayı, maçı unut. Kanepene çöreklen. Bir yanda patlamış mısırların, diğer yanda torrentz’den indirilmiş filmler; dolabında elma, yemeksepetinde McDonald’s. Hadi çok zorlarlarsa akşamüstü Sinema. Coco Chanel&Igor Stravinsky, Aşkın 500 Günü, Karanlıktakiler filmlerinden biri.

Kategoriler

TAKVİM

September 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: