Home » büfe »İLİŞKİ »kahvaltı »yemek » Currently Reading:

Sen iyi adam(mı)sın

November 19, 2009 büfe, İLİŞKİ, kahvaltı, yemek 2 Comments

namli

Dün öğle yemeği için Namlı‘ya gittik. Kodadı Ahsen, Mesela Mehmet, bi de ben. Önden portakal sularını istedik (taze sıkılmış). Gripten korunmak için her gün içmek alışkanlık oldu. Sonra Mesela Mehmet “kızlar siz oturun, ben tabakları ayarlarım” dedi, şunu da al bunu da al listemizi itinayla dinledikten sonra (ben tabii ki sosis, kısır, salata; Kodadı Ahsen sarma, pilav ve köfte isteklerini geçti) yemeklerin sıra sıra durduğu kontuara yöneldi. Kodadı Ahsen “Ne iyi adam di mi sevgilim?” dedi. Ben de kendisinden iyi adam kriterlerini anlatmasını rica ettim.

“Bana çok iyi davranıyor, prenses gibi yaşatıyor, yediğimi arkamda yemediğimi önümde bırakmıyor. Elbiseler alıyor, arkadaşlarım onu seviyor, annem bu evlenilecek adam diyor. Pazarları kahvaltıya, cumaları yemeye götürüyor. Her giydiğimi beğeniyor, benimle alışverişe geliyor. Ne diyorsun? Elbette beni aldatmıyor”

“Peki ya sonra?” dedim, “sen orda yokken neler oluyor? Otopark görevlisine bağırıp, bahşişi az tutunca, taksiciye küfredip, yemeği tuzu çok diye yollayınca, sevmediği arkadaşının ayağını kaydırıp, pazar gününü Playstation’un karşısında geçirince?” “Her güzelin bir kusuru var.” diyor kodadı Ahsen. “Evlenince hayatımız rahat olsun istiyor, bütün çabası ondan.” Ben dilime gelenleri ağzımda tutuyotum. “Ya sen diyor, ne istiyorsun?” “Hayata da, bana gösterdiği heyecanı duyan, korkusunu da tutkusunu da içinde tutamayan, ilişkimizi pinpon maçına çevirebilen, ben olsam da olmasam da program yapabilen,hayranı olacağım bir adam. Elbette edebiyattan anlamalı, sanatı sevdiği kadar şarabı, beni istediğince seyahate arzu duymalı. Yemek yapmayı da bilirse, değmeğin keyfime.” Kodadı Ahsen gülüyor.”Kızım bu anlattığın adam on binde bir ihtimal.” Ben kahkahayı patlatıyorum “Bir tane varsa” diyorum, “acelem yok benim, gelmesini beklerim.”

Namlı: Rıhtım Caddesi, Katlı Otopark Altı No:1 Karaköy, Tel: (212) 293 6880

Currently there are "2 comments" on this Article:

 1. makopiko says:

  Namli Gurme muhtesem tabi.. Orada bir anda deliriveriyor insan, hangisinden yeseme geliyor.
  Açiklarsak, peynirlerin tanesine göre fiyat, ara sicaklar ve balik çesitleri de ayri hesaplaniyor. Bir de tavuk, balik ve et var yaninda da bir sürü garnitür..Ama daha ilerideki NamPort’ta cumartesi-pazar açik büfe kahvalti manzaraya karsi (çünkü Namli Gurme’de manzara maalesef yok ama yandan Güllüoglundan baklava alinir:)
  Namport’ta kahvalti 28tl…

 2. makopiko says:

  Namlı Gurme muhteşem tabi.. Orada bir anda deliriveriyor insan, hangisinden yeseme geliyor.
  Açıklarsak, peynirlerin tanesine göre fiyat, ara sıcaklar ve balık çeşitleri de ayrı hesaplanıyor. Bir de tavuk, balık ve et var yanında da bir sürü garnitür..Ama daha ilerideki NamPort’ta cumartesi-pazar açık büfe kahvaltı manzaraya karşı (çünkü Namlı Gurme’de manzara maalesef yok ama yandan Güllüoğlundan baklava alınır:)
  Namport’ta kahvaltı 28tl…

Kategoriler

TAKVİM

September 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: