Home » cafe » Currently Reading:

Ben yalnızım

November 29, 2009 cafe No Comments

kahve

Kahve Dünyası’ndayım. Kapıdan girdim, yirmili yaşlarında bir oğlan yanıma yaklaştı: “Hoşgeldiniz. Kaç kişi olacaksınız?”. “Ben” dedim, “yalnızım. İnternetiniz var mı?” Çocuk şaşkınlıkla karışık küçümsemeyle bakıp, arkadaki masalardan birini işaret etti. Bomboş mekanda. “Yok” dedim. “Şu cam kenarındakilerden birini tercih edeceğim.”

Sinir oluyorum. Çift olma mecburiyeti mahalle baskısı yüzünden kapanan kadınların sayısını geçti. Rakı içmeye gidiyoruz, her kızın parmağında yüzük, adamların cüzdanında çocuklarının fotoğrafları. Pazar günü Tamirane’de bebek arabaları. Şampanya kadehinde nişan yüzükleri, Yataş’ta iki kişilik koltuklar, sinemeda çiftlere uygun fırsatlar. En son markete gidip beş litrelik Eriklileri ikili paketlerde görünce isyanı bastım. Bekar kalmak için noterden onay mı lazım? Yataktaki yastık, çorabımın sağ teki, kirazın tanesi, küpenin biri, çay tabağı bile özgürlüğünü ilan etti.

Oturuyorum. Önümde bilgisayarım. Yanımda kahvem. Mozaik pastamı bıçak kullanmadan yeme taraftarıyım. Çatalla, tek başına. Telefonum çalıyor.  Akşam geliyor musun. Nereye diye soruyorum? Bayram yemeğiymiş. Ben, kocam, Selma, sevgilisi, Cem, karısı, Selim, köpeği. “Yok diyorum. Ben bu akşam evdeyim. İki kişilik yatağıma Heroes’la gireceğim.”

Currently there are "no comments" on this Article:

 1. deniz says:

  no plus 1
  fena mi?

 2. deniz says:

  no plus 1
  fena mi?

 3. sanatsaltirt says:

  Her zaman tek olmak daha iyidir bence.
  o suanki `modern` dunyadaki dual durumlar icin ise tek soyleyecegim sey sudur: Insan asilmasi gereken bir varliktir.
  I^^I

 4. sanatsaltirt says:

  Her zaman tek olmak daha iyidir bence.
  o suanki `modern` dunyadaki dual durumlar icin ise tek soyleyecegim sey sudur: Insan asilmasi gereken bir varliktir.
  I^^I

 5. tek kisilik çikilan seyahatlerde ödenen tek kisilik oda farki, bir alana bir bedava menuleri ve sinema biletleri, cafelerde tek kisi oldugun için oturmak zorunda kaldigin en küçük masalar, yüklü Migros alisverislerinde kasadaki kizin “Bunlar siz mi tasiyacaksiniz?” sorusu, mekanlardan gelen +1’li davet mesajlari zaman zaman benim de canimi sikmiyor degil, her sey tercih edildiginde güzel, yalnizlik bile:)

 6. tek kişilik çıkılan seyahatlerde ödenen tek kişilik oda farkı, bir alana bir bedava menuleri ve sinema biletleri, cafelerde tek kişi olduğun için oturmak zorunda kaldığın en küçük masalar, yüklü Migros alışverişlerinde kasadaki kızın “Bunlar siz mi taşıyacaksınız?” sorusu, mekanlardan gelen +1’li davet mesajları zaman zaman benim de canımı sıkmıyor değil, her şey tercih edildiğinde güzel, yalnızlık bile:)

 7. dartanyan says:

  bacim bende yanlizim valla :( ayrica heroes da çok bozdu eski heyecani hiç kalmadi ya

 8. dartanyan says:

  bacım bende yanlızım valla :( ayrıca heroes da çok bozdu eski heyecanı hiç kalmadı ya

Kategoriler

TAKVİM

October 2019
M T W T F S S
« Jun    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: