Home » bar »gecehayatı »İLİŞKİ » Currently Reading:

3B Kural İhlali

November 30, 2009 bar, gecehayatı, İLİŞKİ No Comments

kapi

Yazmak için iki gün bekledim. Tıpkı sevgilisinden ayrılan arkadaşıma “Dur. Kafandakileri topla. Keşke şunu söyleseydim diyeceğin cümleleri hazırla, kısa ve öz ol, hedefi vur” dediğim gibi.

Sabah, Antre‘den alma dil peynirini çavdar ekmeği üzerine koyduğumda tek soru vardı aklımda: Bu yazmaya değer mi? Sen misin gece kulübü kapısının fatihi. Omzumdaki melek herkesin işi zor dedi, şeytan (o gece beraber olduğum arkadaşlarımın da dürtmesiyle) yaz dedi. Zaten okuyacak hepi topu 1000 kişi.

Cumartesi. Lokal’in önünde sigaraları tüttürmüş, Hakan’ın peşinde geceye ilerlerken, Aydın’ın telefonuna mesaj düştü. “Public‘teyiz hadi gelin.” Tıkır tıkır ayakkabılarımızla iki dakika sonra kapıdayız. Önde ben. Gülümsedim. Önce buyrun dedi kapıdaki bey, beş kişilik grubumuzu görünce suratı dondu. “Biliyorum” dedim “kalabalığız.” Hatta kibarca “haklısınız” diye ekledim. “Biz başka gün gelelim.” Kapıdaki beyden cevap: “İçerisi full. Sadece kendi tanıdıklarımızı mekana alıyoruz.” Bunları söylerken yüzüme bakmamasına hiç takılmadım. Tanışalım o zaman dedim ama ağzımı açmadım. O sırada taksiden iki hanım indi, çıkır çıkır yürüyüp içeri girdi. Biz gerisin geri Otto’ya.

Acaba diyorum: Armani Bey gelse, ya da McCartney hanım, belki de Perez Hilton, kimselere haber vermeden. Tanımadık kontenjanından kapıda kalırlar mı? İte kaka İstanbul’da “İçerisi çok dolu, sizi bekleticem” demek için kimin hamili kartı olmak gerekir?

Hazal’ın notu: 3B hayatta tanımanız gereken 3 önemli kişiye verilen isim. Bartenders (barmen), Bouncers (kapıda duran görevliler), Bankers (bankacılar).

Currently there are "no comments" on this Article:

 1. pinar says:

  aynisinin tipkisini yasadim bende cuma gecesi. ismi lazim olmayan, daha önce senin de ayni sorunu yasadigin, üstelik birtakim arkadaslarimizin mekaninin önünde. üstelik benim suratima baktilar, gözümün içine baka baka itip kaktilar.

 2. pinar says:

  aynısının tıpkısını yaşadım bende cuma gecesi. ismi lazım olmayan, daha önce senin de aynı sorunu yaşadığın, üstelik birtakım arkadaşlarımızın mekanının önünde. üstelik benim suratıma baktılar, gözümün içine baka baka itip kaktılar.

 3. nazli says:

  “Zaten okuyacak hepi topu 1000 kisi.” ben de bu lafa takildim… hazalyilmaz okuyan ‘en az’ 1000 kisi bulabilirim:D

 4. nazli says:

  “Zaten okuyacak hepi topu 1000 kişi.” ben de bu lafa takıldım… hazalyilmaz okuyan ‘en az’ 1000 kişi bulabilirim:D

 5. Hazal says:

  =))) sali sallanir kusaginda çok güzel bir iltifat oldu bu da

 6. Hazal says:

  =))) salı sallanır kuşağında çok güzel bir iltifat oldu bu da

Kategoriler

TAKVİM

October 2019
M T W T F S S
« Jun    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: