Home » dükkan »ikinci el » Currently Reading:

Mobilya ameliyathanesi

December 3, 2009 dükkan, ikinci el 8 Comments

60

Serdar-ı Ekrem Sokak. Numara 38. Göz hizasında değil alt katta.
Konuya adresten girmek istememin nedeni dikkatiniz tek bir yöne odaklamak: Stok 60/70 Vintage mobilya vesaire. Eskiden Çukurcuma’da 119 yıllık binada , Fulya Ballı ve İliç Kırtaş tarafından, bugünlerde Galata’da hizmete giren muhteşem mekan.

Merdivenlerden iniyorum. Karşımda ahşap cenneti. Eski dönem mobilyalarının restore edilmiş halleri, en son anneannemin evinde gördüğüm telefonun yeşili, altmışlı yıllardan kalma tek kişilik koltuklar. Hepsi, yılların ağırlığından kurtulmuş, sıfırdan hayatlarına başlamış.

Biraz daha ileride, arkalara doğru, henüz prototipleri yapılmış olan iki masa. İlkokul sıralarımızın modern versiyonları, sürgülü kalem kutuları andıran kesonları, yanlarına iliştirilmiş kalemkutuları. Aklım çıkıyor. Hemen o masa, camımın önündeki yerine oturuyor. Fiyat etiketleri ilişince gelip almayı planlıyorum.

Bir soru daha soruyorum, peki ya bizim eskiler. Onları da getirin diyor konuşmaya doyamadığımız Fulya Hanım, yenileyelim. Stok 60/70 Vintage, ninemin hatıralarını bana ulaştıran elçi. Kendilerine hayranlığımı gizlemiyorum.

Currently there are "8 comments" on this Article:

 1. fulya says:

  bu sekilde algilanmis ve böyle ifade edilmis oldugumuz için çok mutlu olduk.devamli yenilenecek olan mobilya ve aksesuarlarimizi da takip etmek için herkesi siklikla çay içmeye mekanimiza bekliyoruz…

 2. fulya says:

  bu şekilde algılanmış ve böyle ifade edilmiş olduğumuz için çok mutlu olduk.devamlı yenilenecek olan mobilya ve aksesuarlarımızı da takip etmek için herkesi sıklıkla çay içmeye mekanımıza bekliyoruz…

 3. madprocess says:

  merdien

 4. madprocess says:

  merdien

 5. baris says:

  siki takipçisiyiz.

 6. barış says:

  sıkı takipçisiyiz.

 7. nilgün çaglayan says:

  Çok mutluyum.sizin adiniza.istnanbulda olsam.her hafta ugrardim.Beyoglu.Galataya yolu dusenler kacirmasin..sevgl.arkdaslarima nasil duyursam diyorum..

 8. nilgün çaglayan says:

  Çok mutluyum.sizin adınıza.istnanbulda olsam.her hafta ugrardım.Beyoglu.Galataya yolu dusenler kacırmasın..sevgl.arkdaslarıma nasıl duyursam diyorum..

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

  ARAMA

  Duvar

  Previous Next All

  » Cevap bırakın
  Comment on this Article: