Home » balıkçı »İLİŞKİ »restoran » Currently Reading:

Seçilmiş ızdırap

December 12, 2009 balıkçı, İLİŞKİ, restoran No Comments

vona

Hava nasıl, su napar, atmosfere çıktın mı, uzayda kimler var gibi sıradan sorulardı. Karşılığında on iki satırlık mail attı. Sinir içinde. Bu saçmalıklarınla uğraşamam. Yapacak milyon tane şeyim var. Kendimi adamın peşinden koşan sapık gibi hissettim o an. Aman tamam dedim buna mı vakit ayırıcam.

Adamları mutlu edemiyoruz. Orası kesin. Yemeğin tuzu az olsa, kırk yılın başında mutfağa girdin onu da becerememişsin diye sinirlenirler, bu hafta sonu İstanbul’dan kaçalım desen, pazar günüm var dinlenecek onda araba mı kullanıcam diye homurdanır. Cuma akşamı Vonalı Celal‘de yer ayırtmak konusunda ısrarcıysanız ya saat onda maçı, ya patronla toplantısı ya da arkadaşlara sözü vardır. Trafikte otobüslere, lokantada garsona, mağazada satıcıya, sokakta köpeklere bağırır. Sevgilim canın neye sıkkın sözcükleri sakın ağzınızdan kazara çıkmasın. Bütün suç sürmeyi bilmeyen kıroların, yere sakız atan çocukların, kırmızı ışıkta durmayan yayaların. Ve tabii o elbiseye 300 TL verdiğiniz için sizin.

Eğer bu adamla kalmaya niyetliyseniz kızlarla dedidokuya, Aşk-ı Memnu tekrarlarına, Selim’le konuşmaya, yarım saatlik banyolara, akşam likörüne, pandispanyaya, nerdesin mesajlarına, cuma planlarına bir süre ara verin, “moyen” saatlerine katlanmayı öğrenin.

Vonalı Celal: Kennedy Caddesi Sahil Yolu No: 40/1 Ahırkapı

Kategoriler

TAKVİM

September 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: