Home » erkek » Currently Reading:

Keşke birazcık korkak olsaydın

March 27, 2010 erkek 2 Comments

Bugün on yedinci yıl doldu. Yaşımın yarısından daha fazla. Daha önce hiç yazmamıştım sana ama, o kadar çok giden oldu ki bu aralar, öylesine fazla veda yazısı çarptı ki ruhuma, heyşey zamansızca tükenip gidiyor ya, ilk ve son kez anlatasım var.

Bir gün aniden, tam da artık kötü zamanlar bitti, aydınlık günler bizi bekler kırıntılarıyla kendimizi avuturken gittin sen. Ne hoşçakal, ne çiçeklere su vermezsen solarlar, ne de annenle kavga etme demeden.

Büyük adamdı, yaşasaydı seninle gurur duyardı, idealleri için savaştı, arkadaşlarını asla satmadı, yolundan dönmedi, bildiğinden şaşmadı dediler. Hep başkalarından dinledim seni ben. Yazdıklarını okumaya çalıştım yıllar sonra, kızma ama anlamadım.

Keşke burda kalsaydın da bana anlatsaydın, eve getireceğim oğlanlara yan gözle baksaydın, tarihi kitaplar değil sen anlatsaydın, boş duvarlarımı doldursaydın, karşıma geçip pinpon oynasaydın, geceyarısı şeker komasından beni kurtarsaydın. Ah baba keşke birazcık korkak olsaydın.

Currently there are "2 comments" on this Article:

  1. visalcumali says:

    keşke hazalcığım, senin dediğin gibi “keşke”.

  2. Chi-dem says:

    bu keşkeler hiç bitmez hele de söz konusu olan bir kız çocuğunun ilk aşkı olduğunda… zaman her şeye alışmayı öğretiyor belki ama ne bu keşkeleri azaltabiliyo ne de her geçen gün katlanarak büyüyen özlemi….

Kategoriler

TAKVİM

October 2019
M T W T F S S
« Jun    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Blogroll

Sorry, we're having trouble loading this Tumblr.

ARAMA

Duvar

Previous Next All

» Cevap bırakın
Comment on this Article: