Home » ŞEHİR » Currently Reading:

bugünün (gazete) yazısı

August 29, 2010 ŞEHİR No Comments

Yalancısıyım
Kuruçeşme Shell’in orada Cook Shop açılıyormuş. Emek Sineması yanında yıllardır bitmeyen inşaat Virgin olmaktan çıkmış alışveriş merkezi kimliğine karar kılmış, içinde de H&M olacakmış. Köyüm’ün (Moda) ezo gelin çorbası ve vejeteryen pizzası cok güzelmiş. Barlar Sokağı’ndaki Agapia’nın küçük de olsa esen balkonu varmış, ayrıca kışın içeride fasıl yaparmış. Moda Teras’ta brunch kişi başı 50 TL’ymiş de bize çok gelmiş. Bomonti Çay Bahçesi karşısındaki evler için bir milyon TL istemişler. O en sevdiğim yeşil küçük elmalar çıkmış geçen hafta en az iki kilo yemişim. Chilai’nin lounge katı teftiş edilmiş de çok beğenilmiş tarafımca, bir an önce açılsa da yaşamaya başlasak diye hayaller kurulmuş. Mangerie inşaattaymış. Balıkçı Sabahattin bahçe yapmış, mekanı üç katına çıkarmış. 8İstanbul el değiştirmiş perşembeleri terasında iş çıkışı partileri yaparmış, ayrıca bir de sergi salonu açmaktaymış. Jamiroquai “Rock Dust Light Star ” isimli yedinci albüm kasımda çıkaracakmış.

Yapılacak Listesi
Dice Kayek Sergisi 25 Ağustos-19 Eylül arasında İstanbul Modern’de. Kaçmayacak. Önden gidip mutlaka diye yazılacak.
Abracadabra‘da öğle yemeği. Yenecek. Her gün menü değişiyor. Ona bakılacak. Kadıköy’de de Ateşbaz‘a uğranacak. Domatesle pişmiş mozarella, beşamel ve demi-glace soslu sebzeli dana güveç fena gelmedi fotoğraflardan bakınca.
– Tünel’in “çok yakında” yeni mekanı: Que Tal. Tapas Bar. Heyecanla bekliyorum. İçini de gördüm çünkü. Eylül sonu sangria içmeye gidilecek.
– Terkos Pasajı içindeki Trendometre’den 20 TL’ye tulum falan alınacak, ihtiyaç varsa. ,
– Tuzla’da Harun’s Paradise. Lil Bitz içinde yer açmış, butik otel gibi de kullanılmaktaymış, Bir gece de olsa orada kalınacak, sabah da kalkıp denize açılınacak.
– Elbette bu hafta da keşfedilmesi gereken restoranlar birikti önümüzde: Eminönü’nde Bab-ı Hayat, Osmanlı Yemekleri; Reşitpaşa’da Mest, çiçekçi, günün yemeği, evlere servis modeli; 4. Levent’te Baccim, favori güveç, üsküp kebabı ve ıspanaklı hünkar beğendi.
– Konser kontenjanından bu hafta şunlar görülecek diyemediğim için, önerilerim böyle: Cumartesi Mia Pera Oteli’nin tepesinde parti, cuma Tünel civarlarında Lokal ya da Otto, hava bozarsa Mask, Kadıköy’deysen Arka Oda. Evdeysen play.fm, arkadaşa gitmişsen fizy.com. Perşembeyi boş tut. Peyote’de lansman yapacak Ambulans’ın müziklerini dinlemeye gidiyoruz.
– 2 Eylül’de Alanİstanbul’da açılacak “Mimarlık Üzerine Bir Sergi”. Merak konusu.
Giritli Ahırkapı’da masa donatılacak. Turşumsu salatalıklar, asma yaprağında dolma usulü sardalya, en sonunda da elma püreli böreğimsi kurabiye. Hastası olunacak.

Takip etsene
+ Online dergicilik diyince piyasada çok isim türemiş. stalkmag’ı sevdim. Çekimler ve hikayelere puanım 10.
+ Müzik konusunda dinleyiciyim, bilenleri okumayı seviyorum. musicalife. Hayat müziktir diyenlerin sayıklamaları tadında.
+ Dünyanın her tarafından insanla tanışıyorsun, biri diyor ki Brezilya’da t-shirt tasarımları yaparız. Sitesine girip bakıyorum. vistasoul‘a distribütör ararım.
+ Adamın kullandığı duvarlarla fotoğrafların renklerini çok sevdim: guillaumekayacan
+ Delilerden anlarım konuşurum onlarla, nasıl da muhtacım tabii yapıtlarından ilham almaya blanqworld.

İFW geldi geçti
+ Zeynep Tosun‘un renklerini. Hele beje kaçan sarı, bebe mavisi, çiçekli beyazları muhteşemdi.
+ Zeynep Erdoğan‘ın pantalon kesimleri. Modacı, stilist, tasarımcı değilim ama koleksiyon biraz çok tekrar gibi sanki geldi.
+ Gül Ağış a.k.a Lug Von Sig. İlk çıkan korsesini. Aslında mini tulum gibi de, ona ne denir bilemem ki.
+ Mizampajı fena da olsa günlük gazete fikrini, podyuma inen yolda sağlı sollu koydukları oturma guruplarını, catwalk’tan çıkar çıkmaz elime tutuşan sodayı, dolabın içinde bekleyen suları.
+ Tamirane‘nin pestolu peynirli paninisini, sebzeli dürümünü, müziklerini, kanepelerinde yayılma zevkini, ağacın altına kurduğumuz masayı
+ Beyaz, roze, bira bitse de, ışıklar on ikide açılsa, müzik birde düşüşe geçse de Pera Palas‘taki Vogue partisini, Ece Sükan’ın elbisesini.
+ Simay Bülbül petrol yeşilini (şu rengi öğrenemedim, mavisi mi demeli?), gelinliği andıran beyaz elbiseleri.
+ Gitmesem de görmesem de Bora Aksu‘nun her şeyini (sonradan fotoğraflarına baktım tabii ki)
+ Vinkara şaraplarının beyazını
+ Niyazi Erdoğan‘ın uçuşan gömleklerini, Tuvanam’ın kabarak eteklerinden bir iki tanesini.
+ Özgür Masur‘ diyecektim. Biraz ikilemdeyim. Kısa beyaz elbiseyle sırt dekoltelerini sevdim ama yeni sezon parçalarının huşusuna kapılamadım.

Kategoriler

TAKVİM

August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Blogroll

urbanconfessions

    ARAMA

    Duvar

    Previous Next All

    » Cevap bırakın
    Comment on this Article: