sinema

Anne ben yönetmen oldum!

By January 20, 2010 March 19th, 2010 No Comments

Tesadüfen yolda para bulunuyor, yemeğe şeker yerine tuz konuluyor, aynı gün doğmuş insanlar tanışıyor, ilkokul aşkları yıllar sonra evleniyor, Mısır’da komşularla tatil yapılıyor, o sperm yumurtayla birleşip seni dünyaya getiriyor, hemşire annenin 2o yıl önce kaybettiği kardeşi çıkıyor, dedenin ilk karısı mirasa konuyor, bir daha nerde görürüm dediğin çocuk elinde torbalarla köşeyi dönüyor, hastalıklar yok oluyor da, sanat mı olmuyor? Oluyor elbette. Pek de güzel oluyor. Hatta adını utanmadan “Art by Chance koyuyor. 13 ülke, 70’den fazla şehirde, yüz milyonlara ulaşmayı hedefliyor.

“Art By Chance”, Ocak 2010’da Türkiye web sitesi üzerinden kayıt almaya başlamış, Uluslararası bir Ultra Kısa Film Festivali. Tek derdi temasının “Zaman”, son katılım tarihinin de 26 Mart olması. Fazla düşünmeden, çekiverin birşeyler, sonra anneniz arayıp “kızım /oğlum adını elektrik direğine asılmış panoda gördüm” desin, gurur duysun, herkese anlatsın. Çünkü filmlerin hikayeleri gibi, onların nerelerde karşımıza çıkhacağı da bilinmeyen denklemlerden.

Hazal’ın notu: Ben siteye baktım, filmi çekmeye de niyetim var ama hala şu noktada takıldım soru sormak istiyorum demekteyseniz showhow‘dan Alev Ertem’i ( alev@showhow.com.tr – 0535 288 16 76) arayabilirsiniz.