ŞEHİR

durak

By July 6, 2010 No Comments

Olmalı mı olmamalı mı telaşıyla zaman geçmiyor. Oluyor. Su nasıl yolunu buluyorsa çukurlarda, hayat da o raconda akıyor.

Peynirli böreği yesem de 500 kalori alsam mı endişesi bedenimi terk ediyor, yarısını tüketip yarım saat yürüyorum. Bir bankta oturup geçmiş, gelecek, şimdi üzerine düşünüyorum. Bak hem bedenim çalıştı, hem beynim. Çantadaki kağıt parçalarına notlarımı da aldım mı tamam. Eridi işte yağlarla hamurlar. Oluyor.

Tatile gitsem mi, o paraları vermeye değer mi, önümüzdeki ayı mı beklesem ikilemleri içindeyken, yok diyorum bu seferlik atlayalım. Vitrinde gördüğüm elbise, Vogue manzarasında içtiğim iki mojito, bir de caipirinha. Gecenin devamında da Lucca, Otto, Lokal, Nu Teras. Olmuyor. Gitseydim ya keşke Gümüşlük‘e.

Bugün çalışmasam, sokaklarda dolaşsam, hatta o anın zevkine varmak için telefonu bile almasam diye düşünüyorum bir an, ama yok diyorum şimdi işler için ararlar, yazı bitti mi diye sorarlar, sayfada aksilik çıkınca laf sokarlar. Yarım saat sonra bitiyor şarjım, kalıyorum Çengelköy’ün ortasında yalnız başıma. Oluyor. Akşama kadar. Esnafla muhabbet, tuza banılmış salatalık, sonraki durak Kuzguncuk. Kosinitza.

Sinirim bozuk, dokunmasın, gelsin de erken gitsin, giderken kapıyı çeksin beni kanepemden kaldırmasın, yemeğe kalmasın, içki sormasın, müziği yükseltmesin, kumandaya sahip çıkmasın, telefonuma bakmasın, balkonun kapısını açmasın, durmasın yanımda, nefes alanımı paylaşmasın. Olmuyor. Ne kadar denesem de.

O adamı arasam mı, beklesem mi, yanına uzanıp kalsam mı, uyanınca kalksam mı, gazeteyi okusam mı, salonunda cam açsam mı, kitaplarına dokunsam mı endişeleriyle beklerken, biri çıkıyor aniden, sınavın çalışmadığın yerinden, stresini, acabalarını, en kötü halinde görünmeme çabalarını alıp da götürüyor. Oluyor. Hem de ne güzel. Rahat.