müzik

İyi müzik için bkz: Manner

By January 12, 2011 No Comments

Deniz Cuylan (adı Portecho’dan bildik gelecek) 2009 sonunda Brazzaville prodüksiyonu yapmak için New York uçağına biniyor. O sırada çok yakın bir tarihte Brian Bender ve Cem Mısırlıoğlu ile müzik grubu kuracağından haberi yok.

Üçlünün tanışmaları Brian’ın Brooklyn’deki 1000 metrekarelik stüdyo/evinde müzik yapmalarıyla başlıyor. Big Fun, Les Chevaliers, D’Amour, Flaneur isimlerini pas geçip karar verdikleri Manner Kasım 2010’da kendiliğinden kurulmuş oluyor. Müzik diyorlar, farklı yaşamlardan gelen üç kişiyi birleştiren dil. Bir de masa tenisi.

11 şarkı ilk kez 300 kişinin ve elli kiloya yakın etin huzurunda Brian’ın loft’unda açığa çıktıktan sonra New York Cameo Gallery ve The Bell House‘da biletli olarak halkın katılımına açılıyor. New York ahalisi yenilikten fena halde memnun.

Bugün (12 Ocak 2011, Çarşamba) buradalar. Salon‘da. James Hakan Dedeoğlu & Ekin Sanaç’ın kurduğu Oak’ı da ön grup alarak. Pazar günü de Arkaoda‘da.  Ben diyorum ki, bu konser, müzik, kendi tabirleriyle New York Beat Music ruhu kaçırılmaz. Diğer işleri erteleyin.