İstanbul'u Sevme Rehberi

Her eve lazım kahraman Pow

By September 10, 2013 No Comments

Koleksiyonunu yaptığım tek şey defter. Action figure, iyi durumda plak, çizgi romandan anlamam. Ama oyuncak severim, Asterix ve Obelix çocukluk arkadaşlarım, Casper yatağıma her gece konuktu, He-man hala beklediğim beyaz atlı prensim. O yüzdem Cihan Caddebostan’da Pow açıldı diyince alıcı değil bakıcı konumundan olaya dahil oldum.

İçerisi cennet. Pow‘un sahibi Borga “aradığını özel bir şey var mı?” diye konuya giriyor. Ben “İstanbul’da yeni yer açılmış, ona geldim, benimkisi hep merak” diye muhabbete devam ediyorum. Hemen anlaşıyoruz.

– Şu Asterix kasabasının kavga sahnesi ne kadar_

– 6500 TL.

– Peki ya Family Guy oyuncakları?

– 30 ama onlar biraz şansına, hangi paketin içinden kimin çıkacağını bilmiyorsun.

– Peki tepedeki Avatar?

– O yeni geldi fiyatına bakalım.

Ben böyle dükkan içinde, elimi her gördüğüm renkli objeye değdirme dürtüme engel olmaya çalışarak ilerliyorum. Borga aynı zamanda kahvemiz, keklerimiz de var diyor. Ama kahvenin Superman bardağında geldiğini, keklerin American X ya da Batman kitaplarının yenen şekline bürünmüş olduğunu söylemeyi unutuyor. Onu kendim keşfediyorum. Az sonra.

Pow’a girmemle çıkmam arasında geçen 10 dakika hayatımın ana teması: Red Kit oyuncakları getirseler de koleksiyona başlasam.