ŞEHİR

kahve koktu

By April 17, 2014 No Comments

foto?raf 1

Sabah kahvemi içmeden olmaz. Muhabbete oturduk bir latte demeden olmaz. Akşam yemeğin üzerine bastırsın diye espresso istemeden olmaz. Kahve bağımlısı demiyelim de, tutkunuyum. Bu yüzden İstanbul’da son zamanlarda hareketlenen çekirdeğimi, kendi modifiye ettiğim makinada öğüttüm kültürünün hastasıyım. Bendensen, gel, iki mekanla tanıştırayım seni.

foto?raf 1-2

Muse İstanbul bilgisayarını aç-çalış, kitabını oku-çiz, takıl, içerisindeki galeride süreli sergileri gör, ilham al, üç beş de esaslı insanla tanış, birkaç da hediye bak, hatta denizde saltanatını süremediğin teknelerin güvertesine gel de çık mekanı. Bu beraberliğin içine bir de Petra’nın soğuk mırra kahvesini, viski bardaklarında ekleyince, ortamı terk edemiyorsun.

foto?raf 2-2

Bir yandan heyecanlı kişiliğim muhteşem yer git de gör diye yazmaya kaydı, öteki tarafta tabii ki lütfen fazla takılma diye kendine saklamaya çalışan bir hain var. Cumartesi günleri de baya iyi brunch var.

foto?raf 4

Cihangir’de daha üç gün önce açılmış olan Geyik ise kahve & kokteyl kültürünün İstanbul’daki ilk temsilcisi olabilir. Sabahları kruvasan, akşamları şarküteri yanında reçel olacak. Dolayısıyla yemeye değil, içmeye konsantresin. Kahveler Türkiye barista şampiyonu Serkan’dan, mekan Yağmur’un hayallerinden, içkiler de İtalya’nın en iyi barmenlerinden birinin beyninden çıkınca, tamam. Burası Cihangir’e yeniden dönmeme, akşamları kapı önünde sohbetlere, gece iyi kokteyl derdime çare olabilir.