Okuldan eve döndüğümüz saniye telefon hatlarıyla birbirimize bağlandığımız, annelerimize açık kalmış diye yalan söylediğimiz, eve harçlığımızdan ödediğimiz ikinci numara bağlanmasına sebep çocukluk arkadaşlarımın hiçbiriyle aynı zaman diliminde yaşamıyorum.

Sabah uyanıyorum, gördüğüm rüyayı anlatmanın heyecanıyla whatsapp’e gidiyor parmaklarım. En azından en uygun yöntemin bu olduğunu otomatize etmişim. Tam basacağım sırada, belki eve yayılan kahvenin kokusuyla, ayılıyorum. Benden beş saat geride. New York’ta. Bu demek oluyor ki henüz yatağında, tabii güneşin doğuşunu beklediği bir terasta, drum & bass’in kalbinde, uyku tutmadığı için yorganla mücadelede de olabilir ama şimdi bişey mi oldu diye panikle uyandırmaya gerek yok.

O halde Paris’i arayalım. O daha yakın. Saat 9:00. iş başı. Maillerin gidip geldiği, açsa da ben seni akşamüstü arayayım diyeceği, insan beyninin acil durum haricinde bütün hatlara kapalı olduğu aralıkta.O zaman Sydney. Garanti. Basıyorum görüntü butonuna. Kapanıyor telefon. Bir daha deniyorum, teknik sorun olduğundan emin. Bu sefer mesaj geliyor. Sörfe çıkmak üzereyim. Önemli mi? Değil.

Kalkıyorum ben de yataktan, diş, duş, greyfurt üçgenime doğru. Anda kaybediyoruz birbirimizi.

Beş dakika sonra Barselona’dan mesaj düşüyor: hamileyim. İlk size haber verdim. Sevgi neymiş: iki nokta arasında mekanın ayıramadığı doğru!